Ana Sayfa / Güzellik / Tüy Dökücü Krem Zararları

Tüy Dökücü Krem Zararları

Tüy dökücü krem zararları konumuzda “tüy dökücü kremlerin zararları var mı, tüy dökücü krem zararlı mı, tüy dökücü krem nasıl kullanılmalı ve tüy dökücü krem alerji yapar mı” gibi sorularınıza cevap vereceğiz.

Tüy Dökücü Krem Zararları

Hem kadınların hem de erkeklerin istenmeyen tüyleri ortadan kaldırabilmek adına kullandıkları ve çok etkili sonuçlar veren tüy dökücü kremler, içerdiği kimyasal yapısı sayesinde istenmeyen tüyleri kolaylıkla ortadan kaldırıyor. Hızlı ve kesin sonuç veren bu tüy dökücüler sadece krem olarak satılmıyor. İsteğinize bağlı olarak sprey veya jel olarak da tüy dökücüleri temin edebiliyorsunuz. İstenmeyen tüylerden kurtulmanın geleneksel yöntemi ağda, acılı ve uzun sürmesi nedeniyle zamanla yerini epilasyon aletlerine ve sonrasında lazer epilasyona bırakmıştı. Lazer epilasyonda uzun süre alması ve pahalı olması nedeniyle alternatif olarak tüy dökücü kremler bir adım daha ön plana çıktı.

Peki tüy dökücü krem zararlı mı? İnsan sağlığını tehlikeye atar mı? Bizde bu yazımızda sizlere tüy dökücü krem zararları ve tüy dökücü kremler hakkında aklınızdaki soru işaretlerine detaylı bir cevap vereceğiz.

Tüy dökücü kremler asıl olarak kıl köklerine inerek, kıl köklerin zayıflamasını sonrasında ise vücuttan atılmasını sağlamaktadır. Düzenli ve sürekli olarak kullanımda kullanılan bölgedeki tüylenmenin zamanla azaldığı rahatlıkla gözlemlenebilir. Fakat içerdiği kimyasallar nedeniyle bu durumun ne kadar sağlıklı olduğu büyük bir tartışma konusudur. Çünkü kimyasallar tüy köklerini hızlı bir şekilde zayıflatırken aynı zamanda tüy köklerine çok ciddi hasarlarda vermektedir.

Tüy Dökücü Krem Zararları
Tüy Dökücü Krem Zararları

Ayrıca tüy dökücü krem zararları arasında alerjiyi de gösterebiliriz. İçerisindeki kimyasal maddelere alerjisi bulunan kişilerin cildinde çok ciddi deformasyonlar oluşabilmektedir. Özellikle hassas cilde sahip kişilerde ciddi kaşıntı, kızarıklık ve hatta yanma bile ortaya çıkabilir. Bu durumun cilt kanserine kadar ilerleme ihtimali de bulunmaktadır. Tüy dökücü krem kullanırken öncelikle belli ve küçük bir bölgede uygulayarak herhangi bir alerji durumuna karşı test etmelisiniz. Eğer alerjik reaksiyon ortaya çıkarsa anında bol suyla bölgeyi durulayarak tüy dökücü kullanımını bırakmalısınız.

Tüy dökücü krem kesinlikle ve kesinlikle eczanelerden alınmalıdır. Özellikle hassas cilde sahip olan kişilerin doktora danışarak kullanması gerekmektedir. Bu kremler genelde genital bölgelere uygulanmaktadır. Genital bölgeler oldukça hassas bir yapıya sahip olduğundan dolayı kızarıklık ve yanma meydana gelebilir. Ayrıca kıl köklerine tahribat yarattığı için kıl dönmesi problemi ortaya çıkabilir.

Tüy Dökücü Krem Kullanmak Zararlı Mıdır?

Epilasyon yöntemleri arasında tüy dökücü kremi tercih eden kişilerin büyük bir çoğunluğu “tüy dökücü krem kullanmak zararlı mıdır” sorusunun cevabını merak etmektedir. Eczanelerden aldığınız ve sağlık bakanlığı tarafından onaylanan tüy dökücü krem, sprey ve jellerin herhangi bir sağlığa zararı bulunmamaktadır. Fakat istisnalar olabilir. Sonuçta herkes farklı cilt yapısına sahip. Bu nedenle ilk olarak deneme yapmalı sonra kullanmalısınız.

Tüy Dökücü Krem Kullanmanın Zararları Nelerdir?

Tüy dökücü sprey, krem veya jel kullanan kişilerde ortaya çıkan başlıca şikayetler;

1. Alerjik Durumlar Yaşanması

Tüy dökücülerin tamamı kimyasal bileşiklerden meydana gelmektedir. Bu nedenle kullanılan tüy dökücülerin içerisindeki bir madde nedeniyle bağışıklık sisteminiz tepki gösterebilir ve alerjik reaksiyonlar baş gösterebilir. Bu alerjik reaksiyonlara bağlı olarak cildinizde kızarıklık, kaşıntı ve yanma oluşabilir. Böyle bir durumda uygulamayı hemen bırakarak bol su ile yıkamalısınız. Eğer reaksiyon geçmez ise acil olarak doktorunuza başvurmanız gerekmektedir.

2. Ciltte Tahriş Oluşabilir

Tüy dökücü kullanan kişilerin ciltlerinde tahriş meydana gelebilmektedir. Ciltte meydana gelen tahrişe bağlı olarak ise yine bölgede yanma, kızarıklık ve kaşınma ortaya çıkabilir.

3. Deride Batıklar

Tüy dökücü kullanımı sonucunda cildinizde batıklar gözlemlenebilir. Batıklar hem cildinizde görüntü bozukluğu yaratır hem de cilt sağlığınızı bozar.

4. Tüylerde Artış Görülebilir

Tüy dökücü kremler bazı kişilerde kısa vadede tüyleri ortadan kaldırsa da uzun vade de kıl köklerin beslenmesini sağlayarak daha çok ve daha sert tüylerin ortaya çıkmasına sebebiyet verebilir.

5. Diğer Zararlı Etkileri

Tüy dökücü krem zararları adına yukarıda saydıklarımıza ek olarak uygulanan bölgede ağrı, yanma ve kabarcıklar oluşabilir. Bölge su toplayabilir.

Tüy dökücü kremler herkeste farklı sonuçlar gösterebilmektedir. Bu nedenle kendi cildinize en uygun kremi bularak onu kullanmalısınız. Hamile kadınların tüy dökücü kullanması ise kesinlikle ve kesinlikle tavsiye edilmemektedir. Hamile kişiler konu hakkında daha detaylı bilgiyi doktorlarından alabilir.

Bu yazılar ilginizi çekebilir:

En İyi Tüy Dökücü Krem

En İyi Epilasyon Aleti


6 Yorum

  1. Filiz Demirer

    markası olmayan eczaneden alınmayan bedava dağıtılan gibi uyduruk tüy dökücü kremler var. Bu uyduruk tüy dökücü kremler gerçekten çok kötü ve cildi çok tahriş ediyor,kızarıklık bırakıyor kaşındırıyor hepsi kötü kokuyor ve tüyleri de tam olarak almıyor.. Bu uyduruk kremleri deneyen kullanan herkes bunu bilir. ama tüy dökücü kremler konusunda yeni gelişen bir teknoloji var bor madenlerinden yapılan tüy dökücü krem ve spreyler var. Ben bu kremi kullandım ve gerçekten çok memnun kaldım. Bütün istenmeyen tüyleri dipten alıyor,acı ağrı sızı yok tahriş yok kızarıklık ve kabarcık yok. çok güzel alıyor ve güzel kokuyor bence nano borvit tüy dökücü krem kullandıktan sonra yorum yapın deneyin yani kesinlikle.

  2. Günümüzde İnsanların yemek içmekten sonra yaptığı 3. şey cilt bakımıdır. Bu Yazınız Tam uyarı niteliğindedir hocam. Bu yazınız sayesinde bir çok kadın durumun farkına varmış olacaktır.

  3. Tüy dökücü Kremlin zararları olacağını düşünmüyorum. Büyük zararlar olsa zaten satılmasına izin verilmez. Ama tabi alerjik bir şey olursa onu bilemem

  4. Tüy dökücü Kremim zararı var mı herkeste

  5. Kadınlar bunu nasıl kullanıyor bilmiyorum 🙂 Tüy dökücü kremler, tüy dökücü kremlerin zararları, tüy dökücü krem yan etkisi, gibi sorulara da çok güzel bir cevap olmuş hocam kadınlar bundan sonra artık daha dikkatli kullanırlar kremleri 🙂

  6. Tüy dökücü krem zararları adına bir ley görmedim. Yıllardır kullanıyorun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir