Ana Sayfa / Kültür / Tayvan Dizileri

Tayvan Dizileri

Tayvan dizileri son zamanlarda en severek izlediğim yabancı diziler arasına girmeye başladı. Özellikle son zamanlarda Kore dizilerinin verdiği bıkkınlık sonrasında farklı şeyler aramaya başlamıştım Çin dizileri denememde ise Çince’nin farklı lehçesi rahatsız etmeye başlamıştı. Bende arkadaşımın önerisi ile Tavyan dizileri izlemeye başladım. Sonrasında fark ettim ki Tayland dizileri kadar Tayvan dizileri de artık uyarlamadan çıkmış ve kendi izleyici kitlesini oluşturmuş. Özellikle farklı ve orijinal senaryoları ile ayrı bir keyif verdi. Bende sizler için Tayvan Dizi Önerileri yazımı hazırlayarak en iyi tayvan dizileri konusunda sizlere bilgi vermek istedim. Dizilerin hem İngilizce alt yazılısını hem de Türkçe alt yazılısını bulabilirsiniz. Hazırsanız en iyi tayvan dizileri yazımıza geçelim. Unutmadan liste kıyas listesi değildir. Yani sıralama olarak yapılmamıştır.

Tayvan Dizileri – Devil Beside You

tayvan-dizileri-devil-beside-you
Tayvan Dizileri – Devil Beside You

Dizi Türü: Romantik, Komedi
Bölüm Sayısı: 20

2005 yapımı Devil Beside You en beğendiğim Tayvan dizileri arasında yer alıyor. Dizi kısaca komedi, romantizm arasında gidip gelen bir gençlik dizisi. Dizinin baş rollerinde ise Mike He, Rainie Young ve Kingone Wang yer alıyor. Mike kısaca mutsuz, asi, gizemli, huysuz kısaca tam bir baş belası rolünde. Kısacası rahatsız ama etrafı kızdan geçilmeyen bir erkek diyebiliriz.

Bir tane daha erkek var oda popüler, yakışıklı ve basketbol takımı kaptanı. Kız ise ilk olarak bu basketbolcu çocuğa aşık ve dizi böyle başlıyor. Hatta kızımız aşkını itiraf etmek için bu çocuğa bir mektup yazıyor ama mektup yanlışlıkla Mike’ın eline geçiyor. Üstüne birde kızın annesiyle çocuğun babası da flört aşamasında sevgili çıkıyorlar. Evlenmeye karar vermiş oluyorlar. Olaylarda buradan sonra kopuyor ve ilerliyor. Kısaca tam bir entrika ve sevenlerin kavuşamadığı bir dizi. Ama izlemenizi öneririm kesinlikle keyifli bir dizi.

Tayvan Dizileri – Love Contract

tayvan-dizileri-love-contract
Tayvan Dizileri – Love Contract

Dizi Türü: Romantik, Komedi, Gençlik
Bölüm Sayısı: 20

2004 yılında izleyici ile buluşan Love Contract dizisi de kısaca bir gençlik dizisi. Açıkçası beğendim mi beğenmedim mi tam anlayamadım ama izleyecek dizi bulamıyorsanız izleyebileceğiniz bir dizi. Üniversite öğrencisi Ariel Lin, üniversitenin kendo kulübü başkanıdır. Ariel tam bir erkek fatma diyebileceğimiz bir karakter. Birde üniversitenin yüzme takım kaptanı var Mike He. İlk başlarda bu ikililer kulüplerin çekişmesi için birbiriyle kavga ediyor fakat en büyük aşklar kavgayla başlar sözüne geliyorlar. Tabi dizide her şey benim anlattığım kadar kolay ve hızlı gelişmiyor. Bu süreç içerisinde birçok farklı olayla da karşılaşıyorlar.

Dizi aslında 17 ve hatta 18. bölüme kadar komedi, gençlik ve romantizm sekmesinde ilerliyor. Fakat 18 den itibaren bir anda konu drama kayıyor ve içinizi karartmaya başlıyor. Erkeğin aile yapısına girmeye başlayınca gerçekten bu komedi dizisi değil miydi nasıl bu kadar drama kaydı içim şişti diyebilirsiniz. Açıkçası biraz duygusalsanız ağlatabilir bile.

Tayvan Dizileri – Marry Me Or Not

tayvan-dizileri-marry-me-or-not
Tayvan Dizileri – Marry Me Or Not

Dizi Türü: Romantik, Komedi, Gençlik
Bölüm Sayısı: 15

Tayvan Dizi Önerileri yazım arasında en yeni önerilerden bir tanesi Marry Me Or Not. Yeni çünkü 2015 yılında ekranlara taşındı bu yapım. Dizi Alice Ke isimli bir turizm uzmanı ile Roy Qui adında bir boşanma avukatının aşkını konu ediniyor. Alice başta Roy’u rakibinin sevgilisi sanıyor fakat aslında o kızın abisi. Bu süreçte Alice çocuğun bir akrabası ile nişanlı durumda. Sonrasında ise olaylar başlıyor entrika mı dersiniz kader ağlarını örüyor mu dersiniz bilemem. Ama baya bir problem çalkantı falan derken aşk büyük geliyor. İzlemeye değer bir yapım bana göre. Kısacası ben 2 gün içerisinde bitirdim diziyi.

Tayvan Dizileri – Just You

tayvan-dizileri-just-you
Tayvan Dizileri – Just You

Dizi Türü: Romantik, Komedi, Gençlik
Bölüm Sayısı: 21

2013 yılında izleyicinin beğenisine sunulan Just You dizisinin başrol oyuncuları Aaron Yan ve Puff Kuo. İkisi de birbirinden tatlı ve birbirlerine gerçekten çok yakışıyorlar. İkisinin de oyunculuğu zaten tartışılmaz bir şekilde çok iyi.

Liang Liang adındaki kızımız dizide stajyer olarak görev alıyor. Kira bir evde yaşarken evin sahibi olduğunu iddia eden bir genç gelir. Bu genç aynı zamanda kızın iş yerine de patron olur. Kısaca konu istemeyerek aynı yerde kalan ve istemeyerek aynı yerde çalışan iki gencin zamanla birbirine aşık olma hikayesi.

Dizi boş zamanlarda izlenebilecek bir dizi. Fakat diğerlerini bitirmeden başlamayın. Açıkçası tam bir boş zaman dizisi yani izlesem de olur izlemesem de diyebileceğiniz bir dizi. Pişman mısın izlediğine dersen hayır pişman değilim. Ama bir daha izler misin derseniz kesinlikle bir daha izlemem diyebilirim.

Tayvan Dizileri – Behind Your Smile

tayvan-dizileri-behind-your-smile
Tayvan Dizileri – Behind Your Smile

Dizi Türü: Romantik, Komedi, Gençlik
Bölüm Sayısı: 19

Yine kısmen yeni sayılabilecek bir tayvan dizi önerisi. 2016 yılında çekilen Behind Your Smile kesinlikle en iyi tayvan dizileri arasında bana göre. İş yüzünden mahvolan bir ailenin erkek çocuğu Yi Ting ile karşı ailenin kızı Xin Yu. Yi Ting’in tek amacı intikam almak ve karşı ailenin canını yakmaktır. Her şeyi planlamış ve planı tıkır tıkır işlemektedir. Fakat planına katmadığı bir şey vardır o da AŞK!.

Aslında konu Türk dizilerine biraz benzer. Belki bana konunun yakın gelmesinden bilmiyorum ama arada en beğendiğim tayvan dizilerinden bir tanesi. Kesinlikle izlemenizi öneririm. Başta asi, huysuz ve saldırgan olan tek amacı intikam olan o erkek nasıl da aşk ile yola geliyor kesinlikle görün.


2 Yorum

  1. En iyi Tayvan dizileri

    Tayvan dizileri son zamanlarda benim de favorim

  2. Tayvan dizileri yazınız gerçekten muhteşem. Keşke daha uzun bir yazı olsaydı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir