Ana Sayfa / Kültür / Tamamlanmış Kore Dizileri

Tamamlanmış Kore Dizileri

Tamamlanmış Kore Dizileri arasında kesinlikle izlemeniz gerektiğini düşündüğümüz en iyi 20 Kore Dizisini sizlerle paylaşıyoruz. Diğer tamamlanmış Kore dizileri içerisinden gerek senaryosu gerek oyunculukları gerekse kurgusuyla bir adım öne çıkmayı başaran bu 20 Kore dizisini kesinlikle izlemelisiniz.

Kore dizi fanı olan arkadaşlarımızın bir çoğu zaten bu paylaşacağımız tamamlanmış Kore dizileri arasında büyük bir çoğunluğunu izlemiştir. Fakat illaki arada izlemediğiniz diziler olacaktır. Bu listeyi hazırlarken uzun bir araştırma yaptım ayrıca bir tutam da kendi görüşlerimi ekledim. Tamamını izledim ve hepsi de kesinlikle bu diziler gerçekten çok iyi dediğim diziler oldu. Sizde Tamamlanmış Kore Dizileri yazımı okuduktan sonra yorumlarınızı benimle paylaşın. Sizin önerileriniz varsa sizde bana öneride bulunabilirsiniz. Bu arada sıralama en iyiden en kötüye veya en kötüden en iyiye gidiyor şeklinde değil. Tamamen karışık ve keyfi bir liste. Hazırsanız Tamamlanmış Kore Dizileri yazımıza geçelim.

Tamamlanmış Kore Dizileri

tamamlanmis-kore-dizileri
Tamamlanmış Kore Dizileri

1. Descendants of The Sun

Song Joong Ki ve Song Hye Kyo’nun baş rollerini paylaştığı Descendants Of The Sun dizisi kesinlikle bu listede olmayı hak eden dizilerden bir tanesi. 16 bölümden oluşan bu dizi benim favorilerim arasında ve izlemenizi kesinlikle öneririm.

2. Goblin

Gong Yoo, Lee Dong Wook, Kim Go Eun, Yoo In Na ve Yook Sung Jae’n gibi isimlerin yer aldığı Goblin, bence son zamanlarda çıkan en iyi kore dizileri arasında. Tamamlanmış Kore Dizileri listemde yer verdiğim bu yapım 2017 yılında bitti ve toplamda 16 bölümden oluşuyor.

3. Legend of The Blue Sea

BaşrolüLee Min Ho ve Jun Ji Hyun’un olan Legend Of The Blue Sea dizisi toplamda 20 bölümden oluşuyor. Gerçekten izlemenizi önerdiğim diziler arasında. Bazı yerlerde biraz durağan ilerliyor. Ama genellikle keyifli ve güzel bir dizi.

4. Boys Over Flowers 

Boys Over Flowers dizisinin baş rollerinde Lee Min Ho, Ku Hye Sun, Kim Hyun Joong, Kim Bum, Kim Joon ve Kim So Eun gibi isimler yer alıyor. Toplamda 25 bölümden oluşan bu dizide sizi farklı bir dünyaya sürükleyecek.

5. You Are Beautiful

Dizinin başrol koltuğundaJang Keun Suk, Park Shin Hye, Jung Yong Hwa ve Lee Hong Gioturuyor. Toplam 16 bölüm olan You Are Beautiful kesinlikle izlemeniz gereken bir dizi.

6. Secret Garden

Belkide en sevdiğim dizi olabilir. 20 bölümden oluşan Secret Garden dizisinde Ha Ji Won ve Hyun Bin’in gibi isimler yer alıyor.

7. City Hunter

City Hunter dizisi toplamda 20 bölümden oluşuyor. Tamamlanmış Kore dizileri arasında kesinlikle en iyilerden birisi. Başrol de ise Lee Min Ho, Park Min Young, Lee Joon Hyuk, Kim Sang Joong, Hwang Sun Hee, Goo Ha Ra ve Chun Ho Jin gibi isimler yer alıyor.

8. Another Oh Hae Young

18 bölümden oluşan Another Oh Hae Young dizisini de kesinlikle izlemenizi öneririm. 18 bölümden oluşan bu dizi bittiğinde keşke daha uzun olsaydı diyeceksiniz eminim. Eric Mun, Seo Hyun Jin ve Jeon Hye Bin gibi isimler dizide rol alıyor.

9. Jealousy Incarnate

Jealousy Incarnate dizisi toplam 24 bölüm. Kore dizilerine göre uzun bir yapım diyebiliriz. Başrol de ise Gong Hyo Jin, Jo Jung Suk ve Go Kyung Pyo gibi isimler var.

10. Doctors

Tam bir medikal drama. Toplam 20 bölüm olan Doctors aslında aşina olduğumuz bir dizi. Bir defa da Kore olarak izleyelim. Park Shin Hye ve Kim Rae Won baş rolü paylaşmakta.

11. Cheese in The Trap

Cheese in The Trap dizisini tamamlanmış Kore dizileri listesine eklemesem vicdan azabı çekerdim. Açıkçası çok çok iyi değil ama izlemeye değer bir yapım. Bu listede olmayı da hak ediyor açıkçası. Toplamda 16 bölümcük zaten.

12. The Innocent Man

The Innocent Man toplam 20 bölümden oluşuyor. Song Joong Ki, Moon Chae Won ve Park Si Yeon başrol de. Geri kalanını siz düşünün :D.

13. Love Rain

Listede olmayı sonuna kadar hak eden bir yapım daha. Love Rain toplam 20 bölüm. Jang Keun Suk ve Im Yoon Ah gibi tatlı bir çift başrol de.

14. The Moon That Embraces The Sun

Açıkçası benim tam olarak bu dizi olmuş dediğim bir yapım değil. Benim zevkime tam hitap edemedi. Ama yine de birçok kişi tarafından muhteşem bir dizi denildiği için listeye ekledim. Sonuçta sadece ben beğenmedim diye listeye almamak olmaz. Toplam 20 bölüm olan bu yapım da Kim Soo Hyun ve Han Ga In başrol de.

15. Answer Me 1994

Answer Me 1994 yine benim beğendiğim diziler arasında. Kesinlikle izlemeniz gereken tamamlanmış Kore dizileri arasında gösterebilirim. Toplam 21 bölümden oluşuyor. Go Ara, Jung Woo, Yoo Yeon Seok, Kim Sung Kyun, Son Ho Jun, Baro ve Min Do Hee gibi sağlam oyunculuğu olan kişiler oynamakta.

16. Signal

Signal kesinlikle izlemeniz gereken bir dizi. Size şu kadar söylüyorum bu listenin geri kalanını çöpe atın ama bu diziyi izleyin. Kesinlikle pişman olmayacağınız bir yapım. Lee Je HoonKim Hye Soo ve Cho Ji Woong  gibi başarılı isimlerin görev yaptığı Signal dizisi toplamda 16 bölüm.

17. Oh My Venus

16 bölümden oluşan Oh My Venus‘de aslında benim tam olarak olmuş dediğim dizilerden bir tanesi değil. Ama yine de birçok kişi tarafından aşırı derece de beğenilen bir yapım.

18. Hyde, Jekyll, Me

Hyun Bin ve Han Ji Min başrol de görev yapıyor. Toplam 20 bölüm. Kesinlikle izleyin ve izlettirin. Şiddetle tavsiye ederim.

19. My Love From The Star

Tamamlanmış Kore dizileri yazımdaki en iyi Kore dizi önerileri arasında yer alıyor. Toplam 21 bölüm ve izlemenizi kesinlikle tavsiye ederim.

20. The Producers

Sadece 12 bölüm olmasına rağmen gerçekten çok kaliteli bir yapım. Kim Soo Hyun, Cha Tae Hyun, Gong Hyo Jin ve IU başrol de üstelik.

 

Umarım Tamamlanmış Kore Dizileri yazımızı beğenmişsinizdir. Listeye eklemeyi unuttuğum veya bu yapım da kesinlikle bu listede yer almalıydı dediğiniz dizileri yorum bölümünden bize ulaştırın. Hem bana dizi önerisi yapmış olursunuz hem de yazıya ekleme yapmış olursunuz. Bu listede olmayı hak ettiğini düşündüğünüz ve benim yazmayı unuttuğum diziler varsa şimdiden özür dilerim. Ayrıca bu yazılarım da ilginizi çekebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir