Ana Sayfa / Yemek / Starbucks Soğuk İçecekler Öneri

Starbucks Soğuk İçecekler Öneri

Starbucks soğuk içecekler öneri başlıklı yazımda normal hitap şeklimden biraz çıkarak daha samimi bir dil kullanacağım. Çünkü bu yazım bir konu hakkında bilgi vermekten ziyade bir konuda kendi düşünce ve yorumlarımdan oluşuyor. Starbucks ülkemizde neredeyse herkes tarafından bilinen bir kahve dükkan zinciri. Kimileri fiyatlarından kimileri kalabalığından kimileri ise kahvesinden veya ortamından dolayı sevmeyebilir. Ben ise arkadaşlarımla buluşmalarımızın ana üssü olduğundan dolayı ciddi bir şekilde Starbucks ziyaretçisiyim diyebilirim. Başlarda kahve içmeyi sevmesem de farklı içecekler keşfederek mekanı yadırgamayı da bıraktım. Hoş sonrasında kahveyi de sevdirmeyi başardı ama bana :D.

Yine de Starbucks’a yaz kış fark etmeksizin her gidişimde genellikle soğuk içecekler tercih ettiğimden dolayı bu sıcak yaz günlerinde sizlere Starbuck soğuk içecekler öneri yazımı yazmaya karar verdim. Özellikle yaz aylarında soğuk içecek çeşitlerini arttırıyor ve hepsi birbirinden lezzetli. Bu sıcak yaz günlerinde sizleri serinleyecek lezzetli önerilere hazırsanız geçelim.

Starbucks Soğuk İçecek Öneri

Starbucks soğuk içecekler öneri listem tamamen özneldir. Yani sıralama ve listeye dahil ettiğim içecekler tamamen benim damak tadıma göre sıralanmıştır. Siz tercihinizi benim sıralamama göre değil açıklamalarıma göre yapın. Starbucks soğuk içecekler öneri:

1. Cool Lime

Starbucks soğuk içecekler öneri listemde ilk sırada Cool Lime yer alıyor. Şüphesiz Starbucks’ta bulunan en sevdiğim içecektir kendisi. Zaten çevrenize bakarsanız yaz aylarında en çok satılan 2 içecekten birisi. Kış aylarında satışı olmayan bu içecek, özünde limonata diyebiliriz. Fakat tadının limonata ile uzaktan yakından da bir alakası yok. Sipariş verdiğiniz zaman “İçerisine nane aroması istiyor musunuz” diye bir soru yöneltiyorlar. Ben genelde tercih etmiyorum. Çünkü nane içerisinde çok keskin oluyor.

2. Berry Hibiscus

Starbucks soğuk içecekler öneri listemde ikinci sırada Berry Hibiscus yer alıyor. Cool Lime’ın dut versiyonu diyebiliriz. Zaten bildiğiniz üzere “Berry” dilimizde “Dut” anlamına geliyor. Berry Hibiscus’ta tıpkı Cool Lime gibi sadece yazın satışı yapılan bir içecek. Ama denemenizi şiddetle tavsiye ederim gerçekten pişman olmayacağınız bir lezzet. Aromaya ek olarak içerisinde dut parçaları da ayrı bir lezzet katıyor.

3. Mango Passion Fruit

Mango ile Passion meyvesinin aromaları ile yapılan soğuk ve buzlu bir içecek. Genelde pek tercih ettiğim söylenemez. Çünkü yoğun bir tat var içerisinde. Ayrıca tadı çok şekerli gibi geliyor. Bu nedenle benim pek içtiğim bir içecek değil.

4. Peach Green Tea Lemonade

Şeftali ve limon aromalı soğuk yeşil çay. Aslında bildiğimiz Ice Tea sadece işte ismi biraz afilli. Lezzet olarak ise içerisindeki şeftali yanıltmasın sizi daha çok limonlu ice tea tadında. Ama dilerseniz şeftali aromasını arttırmalarını ve limon aromasının azaltılmasını isteyebilirsiniz. Fakat ice tea içmek istiyorsanız zaten kutu ice tea satılıyor fazla kasmayın yani. Benim tercih ettiğim içecekler arasında yer almıyor.

5. Portakal Suyu

Gerçekten lezzetli ve güzel bir portakal suyu var. Özellikle o portakalın acımsı ekşimsi tadından ziyade daha güzel ve tatlı bir tadı var. Ama şekerli bir tat değil yani tam yerinde bir karışım yapıyorlar. En az 1 kere içmenizi öneririm. Benim kış aylarında tercih ettiğim içeceklerden bir tanesi. Ama yaz aylarında Cool Lime ve Berry Hibiscus kesinlikle tartışılmaz.

6. Java Chip

Berry Hibiscus ve Cool Lime olmadığı zaman Starbuck’ta tercih ettiğim ve gerçekten severek içtiğim içeceklerden bir tanesi. Genelde aileler küçük çocuklarına alıyor ama ben bu lezzete bayılıyorum. Kahve ve süt bazlı olmak üzere iki farklı çeşidi bulunuyor. Ama ikisi arasında da öyle uçurum bir tat farkı yok. Kahve bazlı içmenizi öneririm ama tadı biraz daha yerinde oluyor. İçerisindeki damla çikolatalar ise ayrı bir lezzet veriyor. Fakat aşırı kalorili ondan dolayı sürekli sürekli tercih edemiyorum. Ama içmenizi kesinlikle öneririm.

7. Ice latte

Bildiğiniz şekersiz nescafe diyebilirim. Tadı güzel ben beğeniyorum ama size önerim içmeden önce pipetle karıştırarak rengin tam olarak karışmasını sağlayın. Yoksa başta süt sonra filtre kahve içmiş gibi oluyorsunuz.

8. Iced Caramel Macchiato

Karamelli ağır kahve işte. Tadı bana fazla acı ve şekerli geliyor. Hem karameli hemde yoğun kahveyi sevmiyorum. Bu nedenle sadece 1 kere denemek amaçlı almıştım. Onda da tadını hiç beğenmediğim için içeceğimi değiştirmiştim. Eğer karamel ve yoğun kahve seviyorsanız deneyebilirsiniz. Açıkçası ben tercih etmiyorum ama tadı kötü olduğu için değil benim damak tadıma uymadığı için.

9. Iced White Chocolate Mocha

White chocolate mocha içerisine buz atılırsa iced white chocolate mocha oluyor. Tadı güzel kahve tadını alıyorsunuz ama aşırı yoğun değil. Açıkçası bazen tercih ediyorum ama çok sık değil. Fakat bu içeceğinde seveni çok fazla. Ondan dolayı eminim güzel bir içecek.

10. White Chocolate Mocha

İçtiğim sıcak içeceklerden biri. Starbucks soğuk içecekler öneri listesinde bu yazısında bunun ne işi var diyebilirsiniz. Fakat gerçekten en sevdiğim sıcak içecek olunca bunu da listeye sondan dahil etmek istedim. Yaz kış demeden içebileceğiniz bir içecek açıkçası. Özellikle kış aylarında yanında pasta, kek gibi tatlılar ile muhteşem oluyor.

Starbucks soğuk içecekler öneri listemde yer alması gerektiğini düşündüğünüz içecekler var ise yorum bölümünden belirtebilirsiniz. Ayrıca listede yer alan içecekler ile ilgili de yorumlarınızı bekliyorum.

Bu yazılarım ilginizi çekebilir:


3 Yorum

  1. Starbucks a gittiğim zaman benimde tercihin cool lime ama çok çabuk tükeniyor. Herkes aşırı seviyor bu içeceği. Ondan dolayı java chip tercih ediyorum

  2. Starbucks soğuk içecek önerileri arasında en iyisi cool lime. Efsanee

  3. Starbucks soğuk içecek önerisi konusunda cool lime kesinlikle ilk akla gelen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir