Ana Sayfa / Kültür / Shameless Konusu

Shameless Konusu

Shameless konusu itibari ile dünya çapında çok sevilen bir dizi olmayı başardı. Ülkemizde de takipçisinin çok fazla olan dizi 2011 yılında izleyicilere sunuldu. Shameless, dolu dolu geçirdiği 7 sezon ardından büyük bir hayran kitlesine sahip olmayı başarmıştır. Showtime kanalı tarafından ekranlara taşınan dizi; komedi, dram, aile ve gençlik konularını işlemekte. Eleştirmenler tarafından birçok övgü alan dizi IMDb’de 10 üzeriden 8.7 puan almayı başarmıştır.

Shameless Konusu

Shameless konusu, Amerika’nın Chicago eyaletinin güney kesiminde yaşanan varoş  hayatını anlatıyor. Alkolik bir baba ve altı tane çocuğun trajikomik hikayesini anlatan dizi sizi hem hüzünlendirecek hem güldürecek. Baba Frank Gallagher alkol batağında dibi görmüş utanmaz bir baba. Kardeşler arasında en büyüğü olan Fiona Gallegher ise küçük yaşlardan itibaren ailenin reisliğini üstlenerek kardeşlerini okutmak ve geçindirmek için çabalamaktadır. Gallagher Ailesinin başına gelenlerin anlatıldığı dizide zaman zaman komik olaylar yaşansa da genede ailenin yürek burkan hikayesini izleyeceksiniz. Dizide Gallagher Ailesi her sorunun üstesinden gelir imajı yaratılırken dizinin sloganı ise “Biz Gallager’larız. Herkese bunu gösterelim”.

Shameless dizisi genel olarak karakterlerin özelliklerini ön planda tutan bir dizi. Genel olarak yaşanan olay kurgusu yerine karakterlerin tepkileri ve yaşam tarzları sizi etkileyecektir.

Shameless Oyuncuları

Normalde diziler ile ilgili yazılarımda bildiğiniz gibi oyuncu kadrosu bölümünü kısa tutuyorum. Fakat Shameless oyuncuları üzerinden ilerlediği için bende dizinin oyuncu kadrosunu daha detaylı anlatmaya karar verdim.

1. Frank Gallagher

 

shameless-konusu-frank-gallagher
Shameless Konusu – Shameless Oyuncuları – Frank Gallager

 

Gallagher Ailesinin alkolik babası. Babalık görevini yerine getiriği tam olarak söylenemese de ara sıra iyilik damarı kabaran bir insandır. Genel olarak yaşamını barda sarhoş olarak geçirirken narsist bir kişiliğe sahip olduğu söylenebilir. Yaşadığı komik olaylarla sizleri güldürecek  olan Frank Gallagher karakterine William H. Macy hayat vermekte.

2. Fiona Gallagher

shameless-konusu-fiona-gallagher
Shameless Konusu – Shameless Oyuncuları – Fiona Gallager

Gallagher Ailesinin fedakar ablası. Kendi hayatından ödün vererek kardeşlerinin okumasını ve geçinmesini sağlayan evin en büyüğü. Evi geçindirmek için sürekli olarak çalışmakta ve çeşitli işler yapmaktadır. Özellikle ablası olmayan ve abla hasreti çekenlerin hayran olacağı Fiona karakterine Emmy Rossum hayat veriyor.

3. Phillip “Lip” Gallagher

shameless-konusu-lip-gallagher
Shameless Konusu – Shameless Oyuncuları – Lip Gallager

Gallagher Ailesinin en büyük erkek oğlu. Ailenin en zeki çocuğu. Ablası Fiona’nın en büyük destekçisi olan Lip elinden geldiği kadar aile gelirine katkı sağlamakta. Jeremy Allen White tarafından canlandırılan karakter sizleri etkileyecek.

4. Ian Gallagher

Ailenin en büyük ikinci erkek çocuğu. Lip’in küçük kardeşi. En büyük hedefi Askeri okulda okumak fakat işleri bir sürü rast gitmemekte. Eş cinsel bir karakter. En büyük ve uzun ilişkisi ise Mickey Milkovich ile oldu. Ayrıca annesinden kalma kötü bir hediye olan bipolar hastalığı vardır. Ian karakterine Cameron Monaghan can vermekte.

5. Debbie Gallagher

Gallagher Ailesinin en küçük kız çocuğu. Ergenlik dönemine girmesi ile beraber ablası Fiona’ya birçok problem çıkarmaya başlar. Aile içerisinde Frank’e en çok sevgi duyan karakterdir. Emma Kenney tarafından canlandırılıyor.

6. Carl Gallagher

Ailenin belkide  en serseri, en sadist özelliklere sahip üyesidir. Frank Gallagher’ın özelliklerine fazlasıyla sahip olan Carl, ilerleyen bölümlerde en sevdiğiniz karakter olacaktır. Ergenlik dönemini atlattıktan sonra ailenin en büyük destekçileri arasında olacaktır. Ethan Cutkosky tarafından canlandırılmakta.

7. Liam Gallagher

Ailenin en küçük çocuğu. Zenci olmasına rağmen Frank’in öz çocuğudur. Sessiz, sakin kendi halinde bir bebek.

Shameless de rol alan birçok ünlü oyuncu daha var. Ailenin en yakın komşuları olan Veronica “V” Fisher ve Kevin “Kev” Ball diziye hareket getiren diğer oyuncular. Shameless bana göre izlemeniz gereken diziler arasında.

Shameless Konusu Ve Shameless Oyuncuları – Shameless İzleyici Yorumu

Diziyi izlerken ilk bölümden itibaren kendinizi bir Gallagher olarak hissetmeye başlayacaksınız. Fiona’nın yaptığı fedakarlıklar sizi hüzünlendirecek, Frank’in yaptıkları ise sizi güldürecek. Dizinin genel bir konu işleyişi yok. Aslında konu işleyişi var fakat ön planda olan karakterlerin kişilikleri. Diziyi izledikçe o aile ile bir olmayı ve onların yaşam tarzında yaşamayı isteyeceksiniz. Dizi içerisinde yer alan karakterler ve oyunculuklar o kadar gerçekçi ki sanki gerçek bir hikaye izliyorsunuz hissine kapılacaksınız. Normalde komedi tarzı dizileri pek sevmeme rağmen en sevdiğim diziler arasında yer alan Shameless kesinlikle önerebileceğim bir dizi.

Shameless konusu ve Shameless oyuncuları hakkında bilgi vermeye çalıştık.

Bir Yorum

  1. Shameless yeni sezonda başladı. Bilmeyenler konusunu okuduktan hemen sonra diziye başlamalı vakit kaybeetmetin daha fazla.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir