RA

Ra, Mısır mitolojisinde yer alan Güneş Tanrısı‘dır. Genellikle aşağıdaki görsellerde olduğu gibi şahin kafalı ve insan vücutlu olarak tasvir edilmektedir. Ra’nın kutsal merkezi Heliopolis‘tir. Güneş tutulmaları için Mısırlılar’ın inanışı ise Güneş Tanrısı Ra’nın kötü ve saldırgan bir yılan ile yaptığı kavga nedeniyle olduğu şeklindeydi. Ra saltanatı süresince ulusal bir tanrılığa ulaştı. Sonrasında ise Amon adı verdikleri diğer bir tanrı ile birleşerek Amon-Ra‘yı oluşturdular. Bu yeni tanrı, Mısırlıların dini inanışlarındaki en güçlü tanrıdır. Sonrasında Amon-Ra, yeryüzü tanrısı olan Atum ve güneşi gökyüzünde hareket ettiren tanrı Khepri ile de birleşerek gücüne güç kattı. Güneş ve tek göz Ra’nın sembolüydü. Ra kimdir, Ra nedir gibi sorularınıza kısaca cevap verdiğimize göre hazırsanız artık Vatikan’ın yaptığı gizli araştırma ve Ra’nın ses kaydına geçelim.

Vatikan’ın Çok Gizli RA Araştırması

Dünya üzerinde tarihi anlamda en çok bilginin bulunduğu gerçek kaynaklar Vatikan kütüphanesindedir. Teknoloji ile birlikte muhteşem bir koruma altında olan bu kaynaklarda ise birbirinden ilginç bilgilerin yer aldığı bilinmektedir. Bizde sizlere bu yazımızda birçok kişinin bilmediği ve ilk defa duyacağı bir olayı anlatacağız.

1988 yılında araştırma yapan Alessio Bappiste adında bir kilise piskoposu Vatikan Kütüphanesinde değişik bir bilgiye rastlıyor. Yaptığı araştırma esnasında Antik Mısır Rahipleri ile Mısırın Güneş Tanrısı olan Ra’nın iletişim için kullandıkları ayin yöntemini keşfediyor. Tam ve detaylı bir şekilde anlatımı bulması ile birlikte o zamanın Papa’sı 2. Paulus ile görüşüyor. Bu süreçte ise yanına konu alanında uzman birkaç kişiye bilgileri inceletiyor. Papa’dan onayı aldıktan sonra ise uzmanlar ile beraber Mısır’a doğru araştırma amaçlı bir geziye başlıyorlar.

Mısır’a ulaşan piskopos Alessio Bappiste ve ekibi Kahire Üniversitesi yetkilileri ile bir araya gelerek araştırma yapmaya devam ediyorlar. Ellerindeki ayin bilgileri doğrultusunda ayinin, Ra’nın şehri olan Heliopoliste yer alan kutsal RA tapınağında geçmesi gerektiğini söylüyorlar. Üstelik tapınak içerisinde özel bir sunak içerisinde yapılması gerektiğini söylüyorlar. Fakat ilk tuhaflık burada başlıyor. Tarif edilen sunak daha o zamana kadar keşfedilmemişti. Mısırlı yetkililer tarafından RA’nın tapınağındaki o sunak, Alessio Bappiste ve ekibinin ellerindeki bilgiler doğrultusunda keşfediliyor.

RA Gizli Tapınak

RA’nın kutsal tapınağında konu ile ilgili araştırma iznini Mısır devletinden aldıktan sonra Kahire Üniversitesi uzmanları da ekibe katılarak tapınak araştırması başlıyor. Ciddi ve detaylı araştırmalar sonucunda ellerindeki bilgilerde geçen gizli ayin odası bulunuyor. Bu gizli sunak içerisinde ise hiyeroglif harflerle Güneş Tanrısı RA’nın yolculuğuna dair bilgiler yazıyor. Duvarda yer alan yazının tam tercümesi;

“Ra, her gece Duat’a geçmek için; bir saltanat kayığı ile yolculuğa çıkar Sabahları, Atet; öğleden sonraları da, Sektet ona eşlik eder. Maat, kaos antitezi; kayığın gideceği yolu belirler. Ay’ın sembolü Thoth eşlik eder; Horus’un yanında geceleri beklerdi. Bir çok diğer tanrı, bu kayıkla beraber RA’ya eşlik etmiştir. Mehen’in yardımcılığında. sen Mehen’i bilir misin? Onun gözleri ateş pençeleri çeliktir. Mehen’in işi; kayığı karanlık canavarlardan korumaktır.

Bu keşfedilen yeni ayin odası içerisinde birçok altın ve değerli taşlardan oluşan eşyalar bulunuyor. Bu eşyaların büyük bir bölümü ayinlerde kullanılan eşyalar. Bu eşyalar günümüzde Mısır Müzesi içerisinde hala sergileniyor.

Piskopos Alessio Bappiste, bir mektup ile Mısır’daki gelişmeleri Vatikan‘a iletir. Ayrıca bu mektubun içerisinde Papa’dan bilgiler doğrultusunda antik mısır ayinini kurallarına göre gerçekleştirmek adına izin talep etti. Papa 2. Paulus bu duruma ne kadar kuşku ile baksa da en sonunda ayinin tamamen kayıt altına alınması şartı ile yapmalarına izin verdi.

RA Antik Ayin

Ayin hakkında çok az bilgi var. Bilgilerin tamamı Vatikan tarafından insanlara açılmadı. Ama bu antik ayine dair ortaya çıkan bazı bilgiler ise şunlar:

  • Gizli ayin odası içerisinde iki halka yer almaktadır. Bu halkalar Mısırın Güneş Tanrısı Ra sembolleri ile baştan aşağı işlidir.
  • Bu iki halkanın yan duvarlarında ise ne yazıldığı hala çözülememiş ve büyük ihtimalle anlamsız yazılar yer almaktadır.
  • Yine halkanın yan duvarlarından iletken bakır levhalar ve bakır kablolar yer almaktadır.
  • Ayini gerçekleştirecek kişi kesinlikle kel veya saçını tamamen kestirmiş olmalıdır. Sonrasında ise bakırdan, gümüşten veya altından yapılmış bir başlığı kafasına takarak çemberlerden bir tanesinin içerisine geçer.
  • Piskopos Alessio Bappiste, ayini gerçekleştirdikten sonra Mısırın Güneş Tanrısı RA’nın diğer çembere gelerek onun ile birebir iletişim kurduğunu iddia eder.

Vatikan tarafından kayıt altına alınması istenen ayin ile ilgili ise çarpıcı ses kayıtları ortaya çıkmıştır. Ses kaydı ile ilgili olarak dünyaca ünlü birçok şirket tarafından incelenmesine rağmen herhangi bir montaj bulunamamış. Ayrıca seslerin tam olarak orijinal olduğu onaylanmıştır. Birazdan sizlere dinleteceğimiz RA’nın ses kaydı içerisindeki tınının nedeni ise frekansın arttırılarak bizim rahat duyabileceğimiz bir tona çıkarılmasından kaynaklı olmaktadır. Herhangi bir oynama bulunmamaktadır.

RA’nın Ses Kaydı

Psikopos Alessio Bappiste’nin Gizemli Ölümü

Psikopos Alessio Bappiste, Mısır’daki araştırmasını bitirip Roma’ya döndükten çok kısa bir süre sonra evinde ölü olarak bulunuyor. 1989 senesinde gerçekleşen bu cinayet ile beraber evindeki RA ile ilgili araştırmalara dair tüm notları çalınıyor. Polis kayıtlarına hırsızlık amacı ile cinayet olarak geçen bu ölüm ise piskoposun kardeşinin yorumları ile daha da karışmıştır. Çünkü piskoposun kardeşinin elinde araştırmalara dair bazı raporlar yer almaktadır. Kardeşinin dediğine göre Piskopos ile Güneş Tanrısı RA Latince konuşmuştur.

Piskopos’a RA’nın söyledikleri ise: 6. yoğunluk derecesinin sonlarına evrilmiş gelişmişlik derecesinde bir varlık olduğunu söylemiş. Hatta kendisinin tek bir varlık değil bir varlıklar topluluğu olduğundan bahsetmiş. Bu duruma tam olarak “toplumsal bellek birleşimi” bahsetmiş. Aynı amaçta olan varlıkların birleşerek oluşturduğu bir grup varlık olduklarından bahsetmiş. Bu varlıkların ise Aldebaran Güneş Sistemi üzerinde yer aldıklarından bahsetmiş. Kendilerinin daha önceki yıllarda birçok defa Dünya’ya yardım amaçlı geldiklerini fakat amaçlarının insanlar tarafından saptırıldığı gerekçesi ile geri çekildiklerini söylemiş. RA ayrıca birin yasaları adına yardıma geldiğini söylemiş. Birin yasaları ne denildiği zaman ise şu cevabı vermiş:

“Diğer tüm yasalar, yasa gibi görünenler aslında bu yasadan birer sapma.
Örneğin özgür irade yasası, BİR’in yasasının birinci sapması.
Sevgi ikinci sapması ve ışık da üçüncü sapması.
Çünkü asıl yasa tek bir şeye/ tek bir varlığa/ tek bir kimliğe izin veriyor.
Yani Bir’in yasasına göre aslında çokluk/sonluluğun kendisinin sapmasıdır.

Zaten BİR kavramının kökeni sonsuza dayanıyor.
Sonsuz olan sınırsız olduğu için tek ve başka da bir şey yok.
Aslında evren/varlık/olay/kavram/duygu/düşünce diye ayrımsadığımız ve farklı farklı şeyler olarak gördüğümüz şeyler aynı/tek/BİR sonsuzluğun sonlu yüzleri sadece.”

Ölen Piskoposun kardeşinden alınan bilgiler doğrultusunda ise Medyum Carla Rakırt ve Medyum Don Elkins yine gerekli izinleri alarak bu varlık ile tekrar iletişime geçmeye çalışmışlar. Sonrasında ise Elin MC Carty tarafından bu olaylardan sonra 1990 yılında toplam 4 ciltten oluşan Güneş Tanrısı RA Bilgileri adı altında bir araştırma derlemesi yazılarak yayınlanmıştır.

Sizin güneş tanrısı RA ile ilgili düşünceleriniz neler? RA gerçek olabilir mi? RA nasıl bir varlık? Bir uzaylı ırkının birleşmesi ile ortaya çıkan bir uzaylı mı? Bir yasaları ile ne anlatmak istiyor? Yorumlarınızı bekliyorum.

Bu yazımız da ilginizi çekebilir:

İlk Kadın Firavun Nefertiti


2 Yorum

  1. Ra nedir konusunda güzel bir yazı ama devamı ses kaydı falan pek gerçekçi değil

  2. Ra ile ilgili çok boş bilgiler var ya sadece eski mitolojik bşr tanrı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir