Ana Sayfa / Güzellik / Protez Saç Sonrasında Neler Yapmalı?

Protez Saç Sonrasında Neler Yapmalı?

Protez saç, saçları dökülen kişiler tarafından, tercih edilen uygulamalar arasındadır. Özellikle, saç ekimine göre uygulanması daha kolay bir yöntemdir. Herhangi bir operasyona gerek duyulmaksızın, saçsız olan bölgeye tatbiki, kolaylıkla sağlanır. Saç ekimi operasyonlarındaki gibi bekleme süresi bulunmaz. Saç ekim ameliyatlarında görülen, deride kesik izleri, saç protez uygulamalarında bulunmayacaktır.

Protez Saç Uygulaması Sonrasında Dikkat Edilecek Önemli Hususlar

Protez saç uygulaması, saç ekim yöntemlerine göre, çok daha rahat ve zahmetsiz uygulamalardır. Fakat, burada dikkat edilmesi gereken nokta, saç protez uygulamaları sonrasında, ayrı bir özenin gösterilmesidir. Saç ekim yöntemlerinde, kişinin saç transferi, kendi saçlarının toplanıp, saçsız bölgeye dikilmesi şeklinde yapılır. İyileşme süreci sonunda, kişinin oluşan yeni saçları kendi saçlarıdır. Dökülmesi zordur. Dökülse bile rahatlıkla çıkabilecek yapıdadır.

Protez saç uygulamasında ise, kişiden alınan saç örneklerine göre oluşturulan yapay saçlar söz konusudur. Saç ekim yöntemindeki kadar, dayanıklı değildir. Kullanım süresi vardır. Belli bir süre sonra, yenilenmesi gerekir. Saçların periyodik olarak, saç protez merkezlerinde, bakımının yapılması gerekecektir. Sert hareketlerden kaçınmak gerekir. Bu nedenle, protez saç kullanan kişilerin, saçlarını tararken, yavaş hareketlerle taramaları önerilir. Şampuan gibi saç bakım ürünleri de özel seçilmiş ürünler olmalıdır. Protez saç, doğal saç olmadığından, kimyasal işlemlere, farklı cevaplar verebilir. Buna en güzel örnek, saç boyalarıdır. Saçların boyatılması düşünülüyorsa, mutlaka protez saç bakımı yapan yerlerde, bu işlem uygulanmalıdır.

Sıcak Uygulamalardan Kaçınmak Önem Taşır

Kişinin banyo yaparken, aşırı sıcak su kullanmaması önem taşır. Saçın deriye yapışmasını sağlayan özel maddenin, açılması söz konusu olabilecektir. Sıcak çekilen fönler de saça zarar verecek uygulamalardır. Saçın belli zaman aralıklarında, protez saç merkezlerinde bakımının yapılması, saçın ömrü açısından önem taşır.

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir