Ana Sayfa / Kültür / Mutlaka İzlemeniz Gereken 5 Film

Mutlaka İzlemeniz Gereken 5 Film

Sanat, insanın ve hayatın aynası olup, hemen – hemen herkesin beğendiği bir müzik türü, bir resim veya anlamlandırdığı bir şekil, desen ve tasarım mevcuttur. Yani sanat, hayatın en estetik şekilde sunulmuş halidir. Sinema ise bu yansımanın en heyecan verici ve etkileyici yönüdür. Kameranın icadından bu güne sayılamayacak derecede film çekilmiş ve tek başına sinema bir sektör haline gelmiş durumdadır. Hemen herkesin hayatında iz bırakmış, ilham vermiş filmler olduğu gibi henüz izlenmeyi bekleyen muhteşem filmlerin de olduğu gerçeği aşikardır.

İşte Mutlaka İzlenmesi Gereken 5 Film

1.The Shawshank Redemption

Türkiye’de “Esaretin Bedeli” olarak izleyiciye sunulmuş bu film unutulmaz filmlerden biri haline gelmiştir. Sinema denildiğinde pek çok kişi tarafından “kült” veya “klasik” olarak adlandırılan ve Stephen King’in romanından uyarlanan bu filmde işlemediği bir suç yüzünden hapis cezasına çarptırılan birinin hapishanede cehenneme dönen hayatı ve bu felaketten kurtulmak için verdiği zeka dolu çaba muhteşem bir senaryo ile izleyiciye sunulmuş.

2.Kaliforniya’nın Kralı

Ünlü oyuncu Michael Douglas’ın başrol de oynadığı bu filmde bir zorluklarla çevrili hayatlarında sorunlarla boğuşurken birbirinden ayrı kalmış bir baba ve kızının, bir hayalin peşinde yeniden bir araya gelmelerini anlatan mükemmel bir film.

3.Son Mohikan

1700’lü yılların sonlarına doğru Amerika kıtasında Fransız ve İngilizler arasında bir mücadele vardır. Bu mücadele arasında kalan Kızılderililer hayatları için zorlu bir seçim yapmak zorunda kalırlar. Bu hayatta kalma mücadelesinin ortasında ise bir aşk ve kahraman doğacaktır.

4.Limit Yok

Başrollerini ünlü oyuncu Robert De Niro ve Bradley Cooper’ın paylaştığı bu filmde, hayatı her anlamda kötü giden ve tam anlamıyla dibe vurmuş bir adamın yeni geliştirilmiş bir hap sayesinde zirveye yükselişini anlatıyor.

5. Korkusuz

Ünlü aktör Jet Li’nin başrolünde olduğu bu film Uzakdoğu dövüş sanatlarının yoğun olarak sergilendiği bir film olmasına rağmen, bu tür filmlerden hoşlanmayanların dahi beğenisini kazanabilecek bir film olma özelliğini taşıyor. İntikam ve düşmanlığın göz yaşından başka bir şey getirmediği gerçeği mükemmel bir senaryo ile anlatılmış.

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir