Ana Sayfa / Sağlık / Mide Spazmı Kaç Gün Sürer

Mide Spazmı Kaç Gün Sürer

Mide spazmı kaç gün sürer, mide spazmı son günlerde gittikçe görülme sıklığı artan karın ve kaburga arasındaki vücut bölümünde şiddetli ağrılara neden olan bir sağlık problemidir. Mide spazmı sadece ağrı ile kendini göstermez ağrı benzeri kramplar ile de ortaya çıkabilir. Mide spazmı genellikle stres, yanlış beslenme, uykusuzluk ve uyku düzensizliği, aşırı egzersiz, ani duygu değişimi gibi durumlarda ortaya çıkmaktadır. Mide spazmı ile ilgili en çok merak edilen konulardan birisi ise hiç şüphesiz mide spazmı kaç gün sürer sorusu olmaktadır.

Mide Spazmı Kaç Gün Sürer

1. Başka Hastalıklara Bağlı Ortaya Çıkan Mide Spazmı Süresi

İnsan midesi son derece hassas bir yapıya sahip asit salgılayan sindirimde görevli bir organdır. Midenin salgıladığı bu asitin organ için normal değerlerde olması büyük önem taşımaktadır. Eğer bu asit normal değerleri dışına çıkarsa mide spazmı meydana gelmektedir. Mide spazmı büyük bir çoğunlukla ne yazık ki tek başına görünmez. Başta gastrit, reflü, ülser gibi hastalıklarla beraber ortaya çıkar. Hastalıklara bağlı olarak ortaya çıkan mide spazmında ise mide spazmı kaç gün sürer sorusuna bir yanıt kesin olarak verilemez. Çünkü iyileşme süresi kişiden kişiye ve bağlı olduğu hastalığa göre değişiklik gösterir.

Özellikle ülser ve gastrit gibi ciddi mide problemleri ile beraber ortaya çıkan mide spazmı ne yazık ki uzun süre devam etmekte. Spazmın atakları birkaç saat içerisinde ortadan kalksa da tekrar ortaya çıkmaya devam etmekte. Bu ataklar ise genellikle yemek sonrasında ortaya çıkmakta. Hastalığa bağlı çıkan mide spazmı kaç gün sürer sorusuna vereceğimiz cevap minimum bir haftadır. Tedavi olunmadığı takdirde uzun zaman boyunca görülmeye devam edebilir.

2. Kendiliğinden Ortaya Çıkan Mide Spazmı Süresi

Mide spazmı nadir de olsa kendi başına yani başka bir hastalığa bağlı olmadan da ortaya çıkabilir. Bu tarz kendiliğinden ortaya çıkan mide spazmı hastalığa bağlı olarak ortaya çıkan mide spazmına oranla çok daha nadir görülmektedir. Ayrıca kendiliğinden ortaya çıkan spazmlar çok daha az şiddetli ve kısa süreli görülmektedir. Mide spazmı kaç gün sürer sorunuza cevap vermemiz gerekirse kendiliğinden ortaya çıkan spazm birkaç dakika en fazla birkaç saat içerisinde ortadan kalkacaktır. Fakat sürekli tekrarlamaya devam ederse tedbir almanız gerekmektedir. Yoksa haftalar boyunca mide spazmı şikayeti devam edebilir.

Mide spazmı kaç gün sürer sorusunun kesin bir şekilde cevabı ne yazık ki bulunmamaktadır. Kasılmaların gücüne ve şiddetine bağlı olarak zaman değişiklik gösterebilir. Fakat önlem alınmadığı zaman daha ciddi hastalıkların oluşmasına kapı aralar. Özellikle mide spazmına ağrı, bulantı, kusma gibi farklı sindirim problemleri de eklendiyse en yakın zamanda bir doktora görünmeniz gerekmektedir. Bu spazm probleminin üzerinden en kısa zamanda gelmelisiniz. Bu durum ile ilgili olarak dahiliye bölümüne gitmeniz gerekmektedir. Dahiliye neye bakar konusunda bilgi edinmek için yazımızı okuyabilirsiniz.


5 Yorum

  1. Mide spazmı kaç gün sürer ya bir bitmedi. Pazartesi dahiliye te gitmem gerekiyor anlaşılan

  2. Mide spazmı kaç gün sürer kurtulmak istiyorum artık bu lanet ağrıdan

  3. Mide ağrısı kaç gün sürer yardım edin 3 gündür kıvranıyorum

  4. Mide spazmı kaç gün sürer kesin bir cevap yok mu şimdi

  5. Mide ağrısı çeken kişi

    Mide Spazmı Nedir, Mide Spazmı kaç gün sürer gibi sorulara çok açık ve net cevaplar vermişsiniz. Allah Mide Spazmı yaşayanlara tez zamanda şifala nasip etsin inşallah

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir