Ana Sayfa / Anne Ve Çocuk / Menenjit Aşısı Fiyatı

Menenjit Aşısı Fiyatı

Menenjit aşısı fiyatı ile meningokok aşısı fiyatı  aynı anlamı taşımaktadır. Kısacası meningokok hastalığı 2 ile 18 yaş arasındaki çocuklarda rastlanan bakteriyel kaynaklı en büyük menenjittir. Hava yoluyla bulaşmakta olan bu hastalık beyin zarlarından başlayarak beynin iltihaplanmasına neden olur. Ayrıca vücutta ağır kanamalar, döküntüler ve organların iflasına kadar giden bir süreç başlatır. Bu nedenle çocuklarda ve ergenlerde okul gibi kalabalık alanlarda bulunduklarından dolayı aşırı tehlikeli bir hastalıktır ve aşısı yapılmalıdır. Peki menenjit aşısı fiyatı 2018 ne kadar?

Menenjit Aşısı Fiyatı 2018

Ülkemize yurt dışından ithal edilerek alınan meningokok aşısı (menenjit aşısı), eczaneler üzerinden normal reçete ile halka satılmaktadır. Menenjit hastalığına neden olan birçok farklı bakteri ile mücadele ederek vücudun bu bakterilere karşı bağışıklık geliştirilmesini sağlar.

Menenjit aşısı fiyatı 2018 yılında 207  Türk Lirası olarak eczanelerden satılmaktadır. Bu aşı Menectra Meningokok aşısı olarak geçmektedir. Ayrıca bu aşının eş değeri olarak kabul edilen bir başka menenjit aşısı da bulunmaktadır. Nimenrix meningokok menenjit aşısı fiyatı 2018 tam olarak 227 Türk Lirasıdır. İki ilacı da reçete ile eczanelerden temin edebilirsiniz. İki ilaçta birbirinin türevidir ve etki olarak bir farkı bulunmamaktadır. Satış ortalaması da iki ilacın hemen hemen aynıdır.

Menenjit Aşısını Devlet Karşılıyor Mu?

Menenjit aşısını ssk karşılıyor mu? Doktor tavsiyesi üzerine menenjit aşısı yapılmaktadır. Fakat tavsiye üzerine yapılmasına rağmen zorunlu olarak uygulanmaktadır. Menenjit aşısını sigorta karşılar mı veya menenjit aşısını devlet karşılar mı sorunuza cevap vermek gerekirse cevabımız maalesef “Hayır” olacaktır. Menenjit aşısını sigorta karşılamaz. Bağkur ve yeşil kartta aynı şekilde karşılamamaktadır. Menenjit aşısı fiyatı 2018 ödeyerek eczanelerden temin edebilirsiniz.

Menenjit ile ilgili olarak bu yazımızın da ilginizi çekebileceğini düşünüyoruz: Nöroloji Neye Bakar?

33 Yorum

 1. Ata'nın Annesi

  Defne Hanım merhaba. Bu meningokok aşısı ile ilgili bazı problemler aklımı karıştırıyor. Bizim iki yaşında olduğumuz dönemlerde bu aşı yoktu. (Yaşım 32). Ayrıca ben tüm özel aşı çeşitlerini yaptırmıştım.

  Bu aşı ile ilgili bebeğimi Kıbrıs’ta götürdüğüm doktor “Aşının yapılması gerektiğini” söyledi. Fakat Ankara’da farklı bir doktor ile görüşmemizde ise “Aşı vurulabilir fakat fazla önemli de değil” dedi. Sizin bu aşı hakkında bilginiz ve tecrübeniz nedir. Yakın bir zamanda menenjit aşısı fiyatı 2018 yazısından ziyade menenjit aşısı faydaları ve zararları üzerine bir yazı yazmayı planlıyor musunuz? Cevaplarsanız çok sevinirim.

  • Merhaba. Açıkçası menenjit aşısının faydaları ve zararları ile ilgili tam olarak bilgi birikimim bulunmamakta. Fakat bu isteğinizin üzerine en kısa zamanda Türkçe kaynakları ve yabancı kaynakları inceleyerek menenjit aşısının faydaları ve zararları üzerine bir yazı hazırlayacağım. Ama sizlere yegane önerim bu konu hakkında kesin bilgiyi doktorunuzdan almanız yönünde olacaktır. İyi günler dilerim.

 2. Merhaba. Kızım 27 aylık. Geçen gün doktorumuzun önerisi ile menenjit aşısı yaptırma kararı aldık. Markanın bir farkı yok demişsiniz fakat emin misiniz? Bize özellikle menectra’yı önerdiler de.

  • Yeşim Hanım Merhaba.

   İlk olarak kızınıza Allah uzun ve güzel bir ömür versin. Doktorunuzun önerdiyse bu aşıyı yaptırmanız gerekiyor. Menenjit aşısı ile ilgili Menectra markasının daha fazla önerilmesinin birçok farklı nedeni olabilir. Bu tarz ilaçların marka önerisi olması genellikle doktorun o marka ile anlaşması kaynaklı oluyor. Ama tabi bunu kesin olarak bilemeyeceğimiz için Menectra’yı yaptırmanızda fayda var.

   Kesin bir yargıya varacak kadar ilaçların içeriğini bilmiyorum. Fakat en yakın sürede ilaçların içerikleri ve fayda zarar durumuna göre marka marka detaylı bir inceleme yazısı paylaşacağım. Yorumunuz için teşekkür ederim.

 3. Menenjit aşısı fiyatı gerçekten çok artmış geçen yıl 150 TL te yaptırmıstık bu yıl kardeşim çocuğuna 240 TL te yaptırmış. Fiyata inanamayınca internetten aradık acaba kazıklandık mı diye. Ama dediğinize göre rakamlar uçmuş

 4. Menenjit aşısı fiyatı gerçekten pahalıymış. Doktor önermese de bu aşıyı yaptırmamız gerekiyor mu?

  • Merhaba Yasemin Hanım. Doktorunuz eğer öneriyorsa kesinlikle yaptırmalısınız. Fakat doktorunuz bu noktada bir bilgi vermediyse gidip doktorunuzla konuşarak menenjit aşısının gerekip gerekmediği hakkında tam bilgi alabilirsiniz.

 5. Menenjit aşısı fiyatı gerçekten aşırı yükselmiş. Böyle önemli bir aşının bu kadar yüksek rakam olması ve devlet yardımı olmaması gerçekten kötü

 6. Menenjit aşısı fiyatı gerçekten bu kadar artmış mı ya

 7. Menenjit aşısı fiyatı 250 TL ne demek ya gerçekten. İnsan sağlığı bu ya

 8. Merhaba öncelikle paylaştığınız makale çok faydalı olacağını düşünüyorum. Menenjit aşısı fiyatları hiç bir yerde birbirini tutmamaktadır. Aslında bu konu üzerinde biraz durarsak ve menenjit aşısı nedir ? ne işe yarar ve neden kullanılır diye merak salanlar var. Aslında bende pek fazla ne olduğunu bilmiyorum ama bu makaleyi okuduktan sonra menenjit aşısının ne olduğunada kanaat getirdim. Paylaşımınız için çok teşekkürler. Bazı insanları gün yüzüne çıkardınız.

 9. Meningokok aşısı fiyatı her geçen yıl artıyor.

 10. Meningokok Aşısı Fiyatı

  Menenjit aşısı fiyatı artmış bununla meningokok aşısı fiyatı aynı mı peki?

 11. Nimenrix meningokok menenjit aşısı fiyatı

  Nimenrix meningokok menenjit aşısı fiyatı bir yılda çok artmış.

 12. Nimenrix ile menectra aşısı arasında fark var mı acaba? İkisinde menenjit aşısı dimi?

 13. Vay be meningokok aşısı fiyatı bile artmış döviz yüzünden. Umarım en yakın zamanda bu gibi sağlık için gerekli şeylere ücretsiz ulaşabiliriz

 14. Meningokok aşısı fiyatı her yıl niye artıyor. Teknoloji ilerledikçe bu tür ürünlere daha kolay ve daha ucuza sahip olmamız gerekmiyor mu

 15. Menenjit aşısını bence her çocuk kesinlikle vurulmalıdır. Böyle bir risk hiç bir çocuk için alınmaz

 16. Küçükken biz Vurulduk mı acaba bu aşıdan merak ediyorum ona göre çocuğuma yaptıracağım. Aşıların çocuğunun para tuzağı olduğunu düşünüyorum

 17. Menenjit aşısı fiyatı nasıl artmış ya

 18. Meningokok aşısı çocuklar için çok önemli kesin yaptırılmalı

 19. Geçtiğimiz sene eşim doğum yapmıştı. Sonrasında biz bebeğimize meningokok aşısı olarak Menectra menenjit aşısı yaptırmıştık. Menectra aşı fiyatı baya bir artmış

 20. Meningokok aşısı fiyatı her geçen gün yükseliyor

 21. Menectra fiyatı da artmış her şey gibi sonuçta yurt dışından geliyor

 22. Menenjit aşısı fiyatı 2018 de 2017 ye göre çık artmıs. Umarım tekrar düşer sağlık sonuçta

 23. Meningokok aşısı fiyatı dikkat edilmemeli sonuçta sağlık kesin yapılmalı

 24. Menectra menenjit aşısı fiyatı artmıç

 25. Meningokok aşısı fiyatı 2018 de baya artmış özellikle dolar artınca daha da artacak herhalde

 26. Menectra fiyatı ile nimetrix fiyatı arası da büyük uçurum var

 27. Nimetrix meningokok aşısı fiyatı 2018

 28. menectra meningokok aşısı baya etkili

 29. Meningokok aşısı fiyatı 2018

  Meningokok aşısı fiyatı 2018 yılında dolarla beraber daha da artmıştır

 30. Oğlum 7 aylık doktor bayram dönüşü gel menenjit aşısı yapalım dedi. İnternette 2 yaş ve üzeri yapılıyor diye okudum. 7 aylık bebeğe de yapılabilir mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir