Ana Sayfa / Güzellik / Meme Estetiği Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Meme Estetiği Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Meme estetiği kadın güzelliği içerisinde büyük rol oynar. Yapısal olarak veya gelişimden kaynaklı memenin sarkmış olması yaşam kalitesini düşürdüğü gibi kadın psikolojisini de olumsuz olarak etkiler. Her kadın hayatı boyunca dik göğüslere sahip olmak ister. Meme estetiği konusunda hizmet alacağınız kurumun mutlaka yasal olarak hizmet vermesi ve bu alanda uzman olması gerekir. Bu sayede sağlıklı sonuçlara sahip olabilirsiniz. Meme büyütme operasyonu günümüzde sıklıkla tercih edilen estetik türleri arasında yer alır.

Meme dokusunun altına özel olarak yerleştirilen protezler ile meme hacminin belirtilen oranda büyütmesi sağlanır. Bu yöntem doğuştan küçük memelere sahip olanlar, doğumdan sonra emzirmeye bağlı olarak küçülmüş memeler için uygun olacaktır. Büyütme operasyonu yapıldığı gibi dikleştirme operasyonu da buna bağlı olarak yapılabilmektedir.

Meme Büyütme Ameliyatı

Meme büyütme ameliyatı öncesi kişiye gerekli olan tüm bilgiler verilir. Operasyonun nasıl işleyeceği ve kişinin neler yapması gerektiği hakkında bilgiler sunulur. Operasyon hastane şartları içerisinde genel anestezi ile yapılır. Meme altından 4cm’lik kesiklerle yapılır. Ameliyat 1,5 ile 2 saat sürer. Ameliyat sonrası kişi hastanede bir gün yatabilir. Ayrıca aynı günde taburcu da edilebilir. Kişi 3 hafta boyunca ağır bir şeyler kaldırmaması ve doktorunun tavsiyelerine mutlaka uyması gerekir.

Kadınlar Neden Meme Büyüme Operasyonunu Tercih Ediyor

Kadınlar çeşitli nedenlere bağlı olarak meme büyütme ameliyatlarını tercih edebiliyor. Bunlar arasında;

  • Hamilelik dönemi sona erdikten sonra meme hacminde azalma oluşması,
  • Memeler arasında boyut farklılıklarının bulunması,
  • Kanser cerrahisi sonrası,

Yer almakta olup buna bağlı olarak meme büyütme operasyonları tercih edilmektedir.

Meme Küçültme Ameliyatı

Bu ameliyat türü kadınların konfor düzeyini arttırmak için yapılır. Birçok kadın büyük memeden kaynaklı fiziksel sorun yaşayabiliyor. Bunun önüne geçebilmek için de meme küçültme estetiği tercih ediliyor. Meme küçültme ameliyatı öncesinde iyi bir oran belirlenmesi gerekir. Bunun içinde kişinin vücut ölçülerine uygun olarak doktor tarafından bir meme büyüklüğü belirlenir. Bu işlemde meme büyütme ameliyatı gibi cerrahi işlem gerektirir. Belirlenen ölçülere uygun olarak küçültme işlemi yapılır. Ameliyat sonrası ağır spor yapılmamalı ve vücudu yoran aktivitelerden uzak durulması sağlıklı sonuç almanıza olanak sağlar.

Meme Dikleştirme Operasyonu

Yıllar içerisinde kadında oluşan değişimler meme sarkmasına neden olabiliyor. Emzirme, yer çekimi ve benzeri etkenlere bağlı olarak memelerde sarkma oluşabiliyor. Dikleştirme operasyonu sonrası kişide özgüven artışı da olur. Psikolojik etkisi de olumlu olan bu operasyonun hastane şartları içerisinde yapılması gerekir. Meme başı etrafında bulunan koyu cilt bölümünün boyutu belirli oranda küçültülür. Daha sonra meme dokusuna bağlı olarak dikleştirme işlemi yapılır.

Meme ile ilgili yapacağınız tüm estetik operasyonlarda doktorunuzdan gerekli bilgileri eksiksiz olarak almanız gerekir. Bu süreç içerisinde sizleri neler beklediğini tam olarak anlar ve uygularsanız tedavide bir o kadar hızlı olacaktır.

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir