Ana Sayfa / Kültür / Klinefelter Sendromlu Ünlüler

Klinefelter Sendromlu Ünlüler

Klinefelter sendromlu ünlüler başlıklı yazımızda bu hastalıktan mustarip olan ünlülerden bahsedeceğiz. Klinefelter sendromu ebeveyn üreme hücrelerinde kromozom ayrılmaması meydana gelen genetik bir hastalıktır. Genetik bir hastalık olmasına rağmen kalıtsal bir hastalık değildir. Klinefelter Sendromu olan kişiler doğru yönlendirme ile günlük hayatlarında bir sıkıntı yaşamadan normal hayata uyum sağlayabilir. Bunun en büyük örneği ise sizlerle birazdan paylaşacağımız Klinefelter Sendromlu Ünlüler olacaktır. Klinefelter sendromu kişinin günlük hayattan geri kalmasına neden olan bir rahatsızlık değildir. Bu noktada ebeveynlere çok büyük görev düşmektedir.

Klinefelter Sendromlu Ünlüler

Klinefelter sendromu olan ve bu rahatsızlık ile mücadele eden birçok ünlü isim vardır. Bu ünlü isimlerin başında ise George Washington gelmektedir. Amerikan Bağımsızlık Savaşı’nda Kıta Ordusu’nun başkomutanı ve ABD’nin ilk başkanı olan George Washington, klinefelter sendromlu bir bireydir. Ayrıca Lili Elbe, Véronique Françoise Caroline Renard, Caroline Cossey, Caster Semenya, Tom Cruise gibi ünlü isimlerde bu sendromla savaşmaktadır. Hiç şüphesiz bu listeye dahil edebileceğimiz birçok ünlü isim daha vardır. Fakat ünlü isimlerin bu tarz rahatsızlıklarını açıklamama taraftarı olması nedeniyle bilgimiz yok. Bu da demek oluyor ki bu sendrom doğru bir yaklaşım ile tamamen hayatımızdan soyutlanabiliyor.

44+XXX ile Süper Dişi olmaya hak kazanan kadınların hikayesi. Süper Dişi Sendromu ile ilgili yazımızı okumanızı öneririz.

 


3 Yorum

  1. Klinefelter sendromlu ünlüler eminim daha fazladır bu hastalığın bir eksi zararı yok

  2. Klinefelter sendromlu ünlüler varmış demekki. Bu hastalık zeka geriliği dışında başka bir şeye neden oluyor mu merak ediyorum

  3. Klinefelter sendromlu ünlüler gerçekten hiç fark edilmiyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir