Ana Sayfa / Aşk Ve İlişki / Ginseng G115

Ginseng G115

Ginseng G115, ginseng bitkisinin bir türüdür. Ginseng bitkisi uzun yıllar boyunca özellikle uzak doğuda alternatif tıbbın temel taşı olarak kullanılan bir bitkidir. Görüntü olarak insan bedenine benzemesi ile insan vücuduna faydası olduğu düşünülerek kullanılan bu bitkiye aynı zamanda insan ağacı da denilmekte.

Ginseng bitkisi iki farklı türden ilerlemektedir. Bir tanesi uzak doğuda kullanılan Asya ginsengidir. Diğeri ise Amerika’da yaşamakta olan Amerikan ginsengidir. Asya ginsenginin diğer bir ismi Panax’tır ve panax aynı zamanda kelime olarak  iyileştiren anlamını taşımaktadır.

Ginseng G115 Nedir?

Panax Ginseng’i, Kore Ginsengi, Asya Ginsengi, Kırmızı Ginseng ve Ginseng G115 aslında aynı ginseng türünü işaret etmektedir. Uzak doğuda yetişen ginseng türüne verilen isimlerdir.

Ginseng G115 hayvan deneylerinde ve insan laboratuvar çalışmalarında arka arkaya pozitif sonuçlar elde etmeyi başarmış bir takviyedir. İçerisinde birbirinden farklı birçok aktif madde bulundurmaktadır. Bu aktif maddelerin başında ise ginsenosidler, peptitler, polisakkaritler, poliasetilenik alkoller, yağ asitleri ve eser elementler gelmektedir. Ginseng G115’in bu pozitif etkilerinin en büyük nedeni olarak gösterilen aktif madde ise ginsenosid olduğu düşünülmektedir.

Ginseng G115 Ne İşe Yarar?

Ginseng G115 çok güçlü bir genel besin takviyesidir. Ginseng G115 vücuda alındığı andan itibaren tüm vücuda etkisini göstermektedir. Özellikle vücutta herhangi bir nedene bağlı olarak bir hastalık var ise iyileşmeye anında yardımcı olmaya başlar ve kullanılan ilaçları destekleyici etki gösterir. Uzak doğu olarak kabul edilen Çin, Japonya, Kore gibi ülkelerin olduğu bölgede ginseng bitkisi yıllarca tüm hastalıkların tedavisinde kullanılmıştır. Ülkemizde de kullanımı son yirmi yıl içerisinde büyük oranda artış göstermiştir. Ülkemizdeki artışa Amerika ve Avrupa ülkelerindeki artış eşlik etmiştir. Peki bu Ginseng G115 ne işe yarar, Ginseng G115 faydaları nelerdir?

 • Böbrek ve böbrek üstü bezlerini destekleyici etkisi vardır. Bu sayede böbrekler üzerine yerleşen hastalıkların vücuttan atılmasına yardımcı olur. Böbrek sağlığını düzenler.
 • Vücut direncinin düştüğü durumlarda bağışıklık sistemine yardımcı olur.
 • Ağır kimyasallara sürekli olarak maruz kalanlar, özellikle fabrikalarda çalışanlar, ağır ilaç tedavisi alan kişilerde bu kimyasal maddelerin artıklarına karşı antioksidan etki göstermektedir.
 • Fiziksel ve zihinsel çalışmayı destekler. Fiziksel ve zihinsel zindelik sağlar.
 • Anksiyete, alzheimer, demans gibi genetiğe bağlı ortaya çıkan sinir sistemi hastalıkların tedavisinde tedaviye yardımcı olarak kullanılabilir.
 • Strese karşı vücudun dayanıklılığını arttırıcı özelliklere sahiptir. Özellikle günlük yaşantısında düzenli olarak stres yaşayan kişilerin rahatlamasını sağlamaktadır.
 • Amerika da ve birçok Avrupa ülkesinde nezle, grip, soğuk algınlığı gibi virüs kaynaklı meydana gelen basit hastalıkların tedavisinde ilaç yerine ginseng g115 tercih edilmektedir. Yapılan araştırmalar sonucunda ilaç tedavisine göre hastalar daha hızlı iyileşme göstermişlerdir.
 • Laboratuvar da yapılan hayvan deneylerinde kanserin bile gerilemesini sağladığı gözlemlenmiştir. Özellikle mesane ve prostat kanseri konusunda çok etkili olduğu düşünülmektedir.
 • Uzak Doğu ülkelerinde cinsel güç arttırıcı olarak kullanılmaktadır. Erkekte testesteron seviyesini yükselttiği için ve cinsel dayanıklılık sağlayarak erken boşalmayı önlediği için çok sık tüketilmektedir.
 • Metabolizmayı hızlandıran etkisi vardır. Metabolizmanın hızlanmasını sağlayarak zayıflamayı kolaylaştırır.

Ginseng G115 Cinsellik

ginseng-g115-cinsellik
Ginseng G115 Cinsellik

Ginseng bitkisinin kötü, cinsel güç arttırıcı olarak yüz yıllar boyunca uzak doğu ülkelerinde kullanılmıştır. Peki Ginseng G115 iyi bir afrodizyak olabilir mi ve libidoyu arttırabilir mi?

Özellikle iki binli yıllar ile beraber ginsengin cinsel arzu arttırıcı özelliği üzerinde birçok farklı bilimsel çalışma yapıldı. Hayvan deneyleri ve insan klinik çalışmaları yapıldı.

 Erkekler Üzerindeki Cinsel Etkisi

İnsanlar üzerinde yapılan çalışmalarda erkekler üzerinde cinsel etkisinin pozitif yönde olduğu saptanmıştır. Örnek deney grubu içerisinde erektil disfonksiyonu olan bir erkek 3 ay boyunca ginseng g115 almıştır. Bu erkeğin cinsel olarak performans artışı placebo alan gruptaki erkeklere oranla çok daha yüksek seviyede olmuştur.

 Kadınlar Üzerindeki Cinsel Etkisi

Kadınlar üzerinde cinsel tepkiyi ölçmenin erkeklere oranla çok daha zor olmasından dolayı kadınlara yönelik çalışma sayısı daha azdır. Fakat 2001 yılında kadınlar üzerine yoğunlaşan bir çalışmada Ginseng özütünde yer alan ginkgo, damiana ve L-arginine gibi maddeleri takviye alan kadınların placebo alan kadınlara oranla daha iyi bir cinsel hayata kavuştuğu gözlemlenmiştir.

Ginseng’in cinsellik üzerine etkisi bulunmaktadır. Fakat cinsellik ile ilgili patolojik bir probleminiz varsa doktora görünmeniz gerekmektedir. Bu konuda üroloji neye bakar yazımızı okuyarak bilgi edinebilirsiniz.

14 Yorum

 1. Ginseng G115 hakkı da verdiğiniz bilgileri çok yararlı buldum yazınız için çok teşekkür ederim

 2. ginseng g115 nedir diye araştıryordum yazınızı okudum.Yazınız dan değerli bilgiler aldım yazınız için çok teşekkür ederim.

 3. Ginseng g115 nedir? Diye araştırdığımda fazla bilgi bulamadım fakat burada sağlıklı bilgilere ulaştım emeğinize sağlık

 4. Ginseng g115 nedir, ginseng g115 faydaları gerçekten muhteşemmiş. Bu pharmaton baya etkili olmalı.

 5. Ginseng G115 muhteşemsin

 6. Cinsel problemlerin vardı. Doktorun bazı ilaçlar yazdı yanında da ginseng g115 içeren bir destek daha yazdı. Ginseng g115 cinsellik ile ilgili tüm sorunlarımı çözdü

 7. Ginseng g115 cinsellik

  Ginseng g115 hakkında bu kadar şey bilmiyordum. Baya faydası varmış. Özellikle ginseng g115 cinsellik konusunda muazzam

 8. Ginseng g115 cinsellik konusunda gerçekten faydalı

 9. Ginseng g115 nedir yazınız için sağolın

 10. Ginseng g115 faydaları konusunda bilgilendirici bir yazı

 11. Ginseng g115 cinsellik yönünden etkili demek

 12. Ginseng g115 cinsellik dışında da çok faydalıymış ben sadece cinsel güç için kullanılır sanıyordum

 13. Ginseng uzun zamanlardan beri uzak doğuda alternatif tıppın temeli

 14. Ginseng g115 çok etkili

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir