Ana Sayfa / Sağlık / Fito Krem Nedir, Ne İçin Kullanılır?

Fito Krem Nedir, Ne İçin Kullanılır?

Fito krem cilt üzerinde meydana gelen yaraların tedavisinde kullanılan kremler arasında yer alıyor. Ciltte meydana gelen hasar ya da yara çıkması gibi durumlarda doktorların da ilk olarak başvurdukları kremlerden biridir. Reçete ile de satılan bu krem önemli faydaları olan ve cilt sağlığı açısından önemli olan bir krem türüdür. Daha çok kadınların ciltte oluşan yaraları ya da mutfakta oluşan yanık durumları için bu kremden fazlaca yararlandığı bilinmektedir. Ürünün kullanımı hem kolaydır hem de sonuçları oldukça etkilidir. Hasarlı bölgeye incecik şekilde sürülen bu kremin masaj yapılarak yavaşça yedirilirmesi gerekir.

Fito Krem Nedir?

Fito krem, 40 gramlık tüplerde beyaz renkli olarak satılan ve reçeteye ilave olarak da verilebilen bir krem çeşididir. Cilt hücrelerinin yenilenmesini sağlayan bu ürün, etkilerinin çok hızlı olması sayesinde cildin kısa sürede kendini toparlaması gibi bir özelliğe sahiptir. Kremin etken maddesi 6 gram Triticum vulgare sulu ekstresi olup Fenoksietanol, Sorbitol gibi birçok yardımcı madde de içermektedir . Antiseptik krem olma özelliği bulunan Fito krem, bu özelliği sayesinde mikrop oluşmasını engeller ve cildin mikroplardan daha hızlı bir şekilde arındırılmasını sağlar. Birçok önemli faydası bulunan Fito krem, cilt ile ilgili birçok yara ve lekenin tedavisinde kullanılabilmesi ile bilinmektedir.

Fito Krem Ne İçin Kullanılır? Ne İşe Yarar?

Kullanım alanı çok geniş olan Fito krem aynı zamanda faydası çok olan bir kremdir. Daha çok cilt üzerinde oluşmuş olan ve zor iyileşme süreci bulunan yaralar için doktorların ilk başvurduğu krem türüdür ancak bu alan dışında birçok farklı işlevi de bulunmaktadır. Bu kremin en etkili olduğu durumlardan biri de sivilce izlerini kısa sürede yok etmesidir. Her gün sivilce üzerine 1 defa sürüldüğünde sivilce izleri yok olmaya başlamaktadır. Aynı zamanda etkili formülü sayesinde su çiçeği hastalığından kalan izlerin de kaybolmasını sağlamaktadır.

Fito krem yara izlerinin tedavisinde, ameliyat yaralarının iyileşmesinde, derin kesik izlerinin kapanmasında oldukça etkilidir. Bu rahatsızlık durumlarında cildin hızlıca kendini yenilemesini sağlar. Cilt yanıklarında da oldukça etkili olan bir kremdir. Bu krem hem acıyı azaltması hem de iyileştirici özelliği sayesinde günde bir defa yanıklar üzerinde kullanılmalıdır.

Ameliyatlı hastaların dikiş izlerinin hızlı bir şekilde kapanması ve iyileşme sürecinin hızlandırılması için de bu kremden yararlanılabilir. Dudak kuruması yaşayan insanların dudak çatlaklarını iyileştirmede oldukça büyük yararı vardır. Egzama hastalığında destekleyici bir tedavi olarak kullanılır ancak özellikle de bu hastalık sırasında mutlaka doktor gözetiminde kullanılması gerekiyor. Sivilcelerin bırakmış olduğu cilt lekelerinin tedavisinde de kullanılıyor. Bu lekelerin yok edilebilmesi için cilt üzerine ince bir tabaka halinde sürülerek masaj yaparak yedirilmelidir.

Kuruyan ve sertleşen ellerde kullanıldığında cildi yumuşatan bir etkisi de vardır. İltihaplı sivilcelerde iltihabı kurutmak için bu kremin avantajlarından faydalanılabilir. Aynı zamanda lazer ve ağda gibi işlemlerden sonra cilt üzerinde meydana gelen tahrişleri gidermesi için de bu kremden faydalanılabilir. Tüm faydalarına ek olarak hamilelik sonrasında karın bölgesinde meydana gelen çatlaklar için de kullanılabilir.

Fito Krem Fiyat Bilgileri

Fito krem 14,02 TL lik fiyatı (Aralık 2018) ile  oldukça ucuz bir krem olmasının yanısıra reçeteli hastalar için SGK tarafından da karşılandığından doktorların da çeşitli cilt rahatsızlıkları için reçetelerine sıklıkla ekledikleri bir üründür. Bulunması zor olmayan, faydası çok olan ve kullanımı da kolay olan bu ürün eczanelerden rahatlıkla temin edilebilir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir