Ana Sayfa / Aşk Ve İlişki / Evlenmek İstediğiniz Kişiyi En Kolay Nasıl Tanırsınız?

Evlenmek İstediğiniz Kişiyi En Kolay Nasıl Tanırsınız?

Şüphesiz ki biz bayanların en büyük hayallerinden biri evlenmektir. Erkeklerinde hayalleri içinde evlenmek vardır ama biz bayanlar kadar olayları büyütmezler. Peki, evlenirken sevdiğim adam veya sevdiğim kadın evleneceğim kişi mi? Diye kendimize sormuşluğumuz vardır, elbette. Bunu aslında anlamak çok uzun zamanlar alır. Evlenince bile sevdiğiniz kişinin sevgiliyken olduğu kişilikten çok farklı kişiliklere büründüklerini görebilirsiniz.

Daha sonrada kendimize ‘yanlış tanımışım’’yeterince tanıyamamışım’ gibi cümleler kurarız. Ya da tam tersi evleneceğimiz kişi sevgilimiz değil ailemiz veya çevremizin bizlere layık gördüğü bir kişiyle bu yola çıkmaya karar verdiniz. Onun hakkında sadece nereli, mesleği nedir, dış görünüşü gibi temel bilgilere sahipsinizdir. Onu daha iyi tanımak istersiniz ve bu yüzden hakkında yanılmamak için kendisiyle vakit geçirir siziniz. Şimdi sizlerle evlenirken eş adayımızı nasıl tanırız? Sorusunun yanıtını vermeye çalışacağım.

Onun Doğru İnsan Olduğunu Nasıl Anlarız?

Çağımızın bizlere bazı öğretmiş olduğu ve kazandırmış olduğu aslında kötü bir takım düşüncelerimiz vardır. Bunlardan biride maddiyattır. Şimdi ki gençlerimiz haklı veya haksız olarak buna sizler karar verin, maddiyata bakıyorlar. Evlenmek istedikleri kişilerin önce yüzlerine sonrada maddiyatına bakıyorlar. Evi var mı? Arabası var mı? Maaşı ne kadar? Gibi birçok sorular. Aslında maddiyattan çok maneviyatın önemli olduğunun farkında değiller.

Sosyal medyalar ortaya çıktığından beri biz insanlar özellikle ünlülerin hayatlarına çok fazla özenerek yaşamaya çalışıyoruz. Onlar bu hayatı sürüyorsa bende sürmeliyim. Onlar zengin kişilerle evlendiyse bende evlenmeliyim, düşünceleri bizleri maddiyata yönlendiriyor. Peki, biz evleneceğimiz eş adayımızı maddiyatıyla mı tanıyarak evleneceğiz. Tabi ki de yanlış bir düşünce evleneceğimiz insan bize maddi imkanlar sunarken bir yandan bizi mutsuzlaştırırsa ne yaparız?

Örneğin; Yasak elma dizisini izleyenimiz aramızda vardır. Sizde oradaki Yıldız karakteri gibi çok zengin bir iş adamıyla evlendiniz her şey ilk başlarda günlük güneşlik gidiyor her istediğinizi alıyorsunuz, yiyorsunuz, içiyorsunuz buraya her şey normal. Ama eşiniz yoğun ve bu hayatı doyasıya yaşamış biri olarak bunlar ona zevk vermediğinden sizinle ilgilenmiyor sizi her konuda yalnız bırakıyor. Belli süre buna ses çıkarmazsınız gene kendi kendinizi mutlu edersiniz ama daha sonrasında sizde sıkılırsınız. Kendinize aşk, heyecan, mutluluk, ilgi ararsınız. Evleneceğimiz eş adayının cebine değil kalbine bakalım.

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir