Ana Sayfa / Güzellik / Evde Uygulanabilecek Yüz Maskesi Önerileri

Evde Uygulanabilecek Yüz Maskesi Önerileri

Kusursuz bir cilt ve bakımlı olabilmek için oldukça pahalı ürünlerin yerine evinizde uygun bütçe ile ve kolay bulunan malzemelerle sizde cilt maskeleri yapabilirsiniz. Piyasada birbirinden farklı markalarda ürünler ve cilt bakım ürünleri yer almakta bunlar ise kişiyi maddi yönden etkilemektedir. Günümüzde evde hazırlanabilen ve cilde iyi gelen bakım maskelerinin tariflerini kolaylıkla bulabilirsiniz. Bazı önerilen maske tarifleri ile bakımınızı daha ekonomik olarak yapabilirsiniz. Cilt kusurları arasında siyah noktalar, yağlı cilt sorunları kuru cilt sorunları ve lekeler cildinizi de kötü görünüme neden olan ve cildinizi kusurlu gösteren problemler olarak bilinir. Ev de doğal malzemeler sayesinde bu cilt kusurlarından kısa sürede kurtulmanız mümkündür.

Karbonat Yüz Maskesi

Hamur işlerinde kullandığınız kabartma tozu ya da karbonat ile cilt bakımınızı yapabilirsiniz. Antiseptik özelliği olan kabartma tozu cildinizdeki bakterilere karşı etkili bir malzemedir. Cildiniz yağlı ise kabartma tozu ya da karbonat kullanarak aşırı yağın cildinizden uzaklaşmasını sağlayabilirsiniz.

Karbonat maskesi tarifi

Malzemeler: yarım yemek kaşığı su, yarım yemek kaşığı dolusu karbonat

Hazırlanışı Ve Uygulaması

Karbonat ile suyu koyu kıvam olana kadar karıştırın. Hazırlanan karışımı cildinize elinizle dairesel şekilde yayarak sürün birkaç dakika cildinize tatbik ederek 15 dakika cildinizde bekleterek cildinizi ılık su ile durulayın. Haftalık olarak 1 ya da 2 kere bu maskeyi uygulamanız yeterlidir.

Porselen Gibi Cilt İçin Yeşil Çay Maskesi

Ciltteki kırışıklıkları ve pürüzleri gideren maske zengin içerikli olsa da yaptığınıza değer bir tariftir. Genç bir cilde kavuşmak için bu maskeyi hazırlayarak cildinizdeki pürüzlerden kurtulabilirsiniz.

Malzemeler: 1 yemek kaşığı doğal organik bal, 2 çorba kaşığı yeşil çay,  3 çorba kaşığı yoğurt 2 yemek kaşığı taze yeşil çay, 1 yemek kaşığı organik bal, 1 yemek kaşığı yoğurt, 3 yemek kaşığı karbonat

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Bütün malzemeler iyice karıştırılır. Dolapta malzemeler en az 15 dakika soğutulur. Soğuk olarak uygulanan maske ciltte 15 dakika bekletilmelidir. Tüm malzemeleri güzelce birbirine karıştırın. Cildinizi ılık su ile cildinizden temizleyin ve soğuk su ile yıkayın. Yumuşak havlu ile cildinizi silin. Bu maske ile cildinizin nemlendiğini ve tazeliğini hissedebilirsiniz.  Daha sonra soğuk su ile yıkayın ve yumuşak bir havlu ile kurutun. Yüzünüzün nemlenmiş ve tazelenmiş olduğunu hissedeceksiniz. Maskeyi haftanın bir gününde uygulayabilirsiniz.

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir