Ana Sayfa / Sağlık / Eşkina Balık Taşı

Eşkina Balık Taşı

Eşkina balık taşı, halk arasında pek duyulmamış fakat çok şifalı olduğu kabul edilen bir taştır. Eşkina balık taşı, ismini ise Akdeniz ve Karadeniz’de sık sık görülen bir balık türü olan Eşkina Balığından almaktadır. Nedeni ise taşın, eşkina balığından elde edilmesidir. Balığın beyin kısmında her iki yarım küresinde de birer adet bulunur. Beyaz mermere benzeyen bir görüntüye sahiptir. Eşkina balık taşının en büyük özelliği doğal bir şekilde böbrek taşlarının düşmesini sağlamasıdır. Bilimsel olarak bir kanıt olmasa da eşkina balık taşı kullanarak böbrek taşı düşüren ve sonrasında bu problemi yaşamayan birçok insan vardır.

Eşkina Balık Taşı Nasıl Kullanılır?

Eşkina balık taşı kullanımı için ilk olarak büyüklüğüne göre 5 ile 8 adet arasında balık taşı almanız gerekiyor. Sonrasında bu balık taşlarını bir cam bardağın içine atın. Sonrasında taşların üzerine yani bardağın içerisinde bir adet limonun suyunu sıktıktan sonra bardağın ağzını hava almayacak şekilde kapatın. Böbrek taşına ek olarak midenizde gastrit, reflü gibi problemler var ise karışıma bir tatlı kaşığı kadar zeytin yağı ekleyebilirsiniz. Hazırladığınız karışımı 1 gün buzdolabında bekletin. Sonrasında karışımın içerisinden balık taşlarını süzerek ayıklayın. Karışım içilmeye hazır.

Dikkat etmeniz nokta karışımı sabah aç karnına içmeniz gerektiğidir. Ayrıca ilk idrarınızı yapmış olmanızda büyük önem taşır. Sonrasında limonlu karışımı içebilirsiniz. Böbrek taşlarınız yaklaşık olarak bir hafta on gün içerisinde eriyerek yok olacaktır. Böbrek taşlarınız ortadan kalkana kadar bu içeceği yapmaya ve tüketmeye devam edebilirsiniz.

Elinizdeki balık taşlarının tamamı büyükse ve siz hızlı bir sonuç almak istiyorsanız uygulamayı değiştirmeniz gerekmekte. Her gün 2 ile 4 arasında yine büyüklüğüne bağlı olarak balık taşı alın. Bu taşların tamamını havan içerisinde döverek cam bardağın içerisine boşaltın. Sonrasında 1 adet limonu taşların tozlarının üzerine dökerek iyice karıştırın. Taşlar tam olarak limonda çözünene kadar karıştırmaya devam edin. Sonrasında karışımı 1 gün buzdolabında bekleterek ilk idrardan sonra sabah aç karnına için. Böbrek taşlarınız tam olarak ortadan kalkana kadar tüketmeye devam edin. Yine bu karışımın içerisinde de 1 tatlı kaşığı kadar zeytinyağı ekleyebilirsiniz.

Eşkina Balık Taşı Faydaları

Eşkina böbrek taşlarına yanı eşkina balık taşı üzerine limon suyu dökülürse ve karışım hazırlanarak anlatılan şekilde tüketilirse karışım böbrek taşlarının sivri uçlarını törpüler. Bu sayede böbrek taşları daha yuvarlak daha oval bir şekil alır. Böbrek taşlarının bu şekli ile de böbreklerden hareket etmesi daha kolaylaşır. İdrar yollarından ve mesane içerisinden geçmesi daha kolaylaşır. Bu şekilde idrar yolları üzerinden vücuttan atılması kolaylaşmış olur.

Eşkina balık taşı, böbrek taşını ortadan kaldırması ve böbrek taşına iyi gelmesi durumuna ek olarak altını ıslatma sorunu olan çocukların tedavisi içinde kullanılabilir. Eşkina balık taşı kullanımı kolay, yan etkisiz ve doğaldır. Fakat yine de eşkina balık taşı kullanımı öncesi ve sonrasında doktorunuza danışmanız gerekmektedir. Ayrıca doktorunuzun böbrek taşı için ayrıca tedavi önerisi varsa ilk olarak o tedavi yöntemlerinin denenmesi sizin sağlığınız açısından daha iyidir. Çünkü balık taşı ile böbrek taşı arasında tıbbi olarak kanıtlanmış bir tedavi – sonuç ilişkisi henüz kurulamamıştır. Yani tedavi konusunda kesin tıbbi bir kanıt yoktur. Bu nedenle üroloji doktoru ile görüşmenizi öneririz.

Ayrıca ilginizi çekebilir:

Üroloji Neye Bakar

6 Yorum

  1. Balık taşı gerçekten böbrek taşına etkili mi? Ona göre almayı düşünüyorum. Eşkina balık taşı fiyatı gerçekten çok yüksek boşuna para vermek istemiyorum

  2. Dünya’da duymadığımız ne çok şey var hocam. Eşkina Balık Taşı nedir, Eşkina Balık Taşı resimleri nelerdir, ilk defa görüyorum. Bu ilgin ve yeni bilgiyi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederim

  3. Balık taşı bende işe yaradı

  4. Eşkina balık taşı etkisi öü bilmiyorum ama kullantıktan sonra böbrek tasım düştü

  5. Eşkina balık taşı bana koca karı ilacı gibi geliyordu. Annemin zorlaması ile kullandım. Ama sonrasında düştü taş. Garip

  6. Balık taşı gerçekten işe yarar mı balık taşı fiyatı çok yüksek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir