Ana Sayfa / Güzellik / Ergenlik Dönemindeki Sivilceler İle Nasıl Baş Edilir?

Ergenlik Dönemindeki Sivilceler İle Nasıl Baş Edilir?

Ergenlik döneminde hormon dengeleri alt üst olduğu için vücudumuzda pek çok değişim meydana geliyor. Bunlardan biri de hiç hoşumuza gitmiyor olsa da özellikle yüz ve sırt bölgesinde çıkan sivilcelerdir. Özellikle cildi yağlı olanlar ergenlik döneminde sivilce sorunu ile karşı karşıya kalıyor. Sosyal hayatı da olumsuz etkileyen sivilcelerden kurtulmak veya azaltmak için pek çok püf noktası bulunuyor. Ergenlik döneminde hem cinslerine ve karşı cinse karşı güzel görünme kaygısı taşıyan gençlerin baş belası olan sivilceler aslında birkaç pratik öneriye dikkat ederek azalabilir.

Ergenlikte Sivilceleri Yok Etmenin Veya Azaltmanın Yolları

Ergenlikte hem kızlarda hem de erkeklerde sivilce sorunu yaşanıyor ancak kız çocuklarında erkeklere oranla daha fazla görülüyor. Sivilceleri yok etmenin veya en azından azaltmanın bazı yolları bulunuyor. Bu püf noktalarına dikkat ederek sivilcelerden kurtulabilir veya en aza indirebilirsiniz. Öncelikle sivilcelerin oluşmaması için cilt ve yüz temizliğine dikkat etmek gerekmektedir.

Her gün veya en azından gün aşırı duş almak, banyo yapmak hem vücudu hem de yüzünüzü rahatlatacaktır. Ancak duş alırken cildiniz ile uyumlu şampuan, duş jeli ve bakım ürünlerini kullanmaya özen göstermelisiniz. Cilt temizliğinize dikkat etmenin yanı sıra aynı zamanda oluşan sivilceleri ellememek, sıkmamak da gerekir. Sivilceler sıktıkça büyür, dağılır ve en kötüsü de izi kalır. Bu yüzden sıkmadan, ellemeden kurumasını ve kaybolmasını beklemek en iyisi olacaktır.

Ergenlik Sivilcelerine Karşı Maden Suyu Mucizesi

Maden suyu içerisinde bulunan mineraller sayesinde inatçı, rahatsız edici sivilcelere karşı da iyi gelmektedir. Bunun için öncelikle yüzünüzü ılık su ile yavaşça ve bolca yıkamalısınız. Ardından yüzünüzü hafif kurulayarak maden suyunu bir peçeteye veya pamuğa damlatarak yüzünüze özellikle de sivilce olan bölgelere hafif bastırarak uygulayınız.

 

Maden suyunun içinde bulunan mineraller cildin dengesini geri kazanmasına yardımcı olmakta ve en önemlisi de sivilcelerin kurumasını hızlandırmaktadır. Maden suyu uygulamasını özellikle de gece yatacağınız zaman uygulayıp yatarsanız daha etkili olacaktır. Bu uygulamayı yaptıktan sonra yüzünüzü tekrar su ile yıkamanız gerekmez. Hatta yıkamadan uyumanız daha etkili olacaktır.

 


Bir Yorum

  1. Erhan Çakırlar

    Zamanında onca ürün kullandık maden suyunun böyle mucizevi olduğunu bilmiyordum teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir