Ana Sayfa / Güzellik / En İyi Tüy Dökücü Krem

En İyi Tüy Dökücü Krem

En iyi tüy dökücü krem, kadınların başta olmak üzere herkesin istenmeyen tüylere karşı en büyük yardımcısıdır. Yaz aylarının gelmesi ve havaların ısınması ile birlikte, kışa göre istenmeyen tüyleri ortadan kaldırmak için kullanılan yöntemler daha sık kullanılmalıdır. Çünkü sıcak hava, ter, havuz ve sık banyo yapmak gibi durumlar vücudumuzdaki tüylerin beslenmesini sağlayarak daha çok ve daha sert çıkmasına neden olur. Ayrıca yine aynı nedenlere bağlı olarak istenmeyen tüyler çok daha hızlı uzar. Kış aylarında ayda 1 kere tüy dökücü krem kullanmak yeterli olurken pürüzsüz bir cilt için yaz aylarında 15 güne bir kullanmak gerekmektedir. Özellikle şort, mayo, kısa kollu tişört, elbise ve etek tercih edilen yaz aylarında istenmeyen tüylerin 1 mm uzaması bile sizleri rahatsız edebilir. Bizde bu sıcak yaz günlerinde sizlerin istenmeyen tüyler ile savaşınızda yardımcı olabilmek adına en iyi tüy dökücü krem hakkında bir yazı derledik.

En İyi Tüy Dökücü Krem Hangisidir?

Kış aylarında istenmeyen tüylerin biraz uzaması için beklenerek sonrasında ağda veya epilasyon gibi yöntemler ile kolay bir şekilde tüyler temizlenebilir. Yaz aylarında ise tüylerin uzaması beklenemeyeceği için ağda gibi yöntemler tercih edilmemektedir. Ayrıca ağda sonrasında ciltte hissedilen yapışkanlık hissi ve yıkanma sonrasındaki cıvıklık hissi insanları istenmeyen tüylerden kurtulmak için farklı yöntemler aramaya yönlendirir. Ya çuvalla para vererek lazer gibi yöntemler ile uzun süreli çözüm arayacaksınız ya da tüy dökücü kremleri tercih edeceksiniz.

Tüy dökücü kremler, ağda kadar pürüzsüz bir cilt sağlamasına ek olarak istenmeyen tüyleri en az 1 hafta tamamen ortadan kaldırır. Üstelik acı olmadan, teniniz yıpranmadan, kızarma ve morarmalar olmadan hızlı bir şekilde istediğiniz pürüzsüz cilde ulaşmanızı sağlar. Genital bölgeler, bikini bölgesi yani kasık bölgesinde dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Genellikle bir yan etki göstermezler. Ayrıca regl zamanında kıl köklerinin hassaslaşmasına bağlı olarak ağda yerine tüy dökücü krem tercih edilebilir. Birçok kişi jilet gibi tüylerin kalınlaşmasına, sertleşmesine ve artmasına neden oluyor dese de böyle bir etkisi bulunmamaktadır. Ağdaya göre tek eksi yönü tüylerin tekrar çıkmaya başlama süresidir. Ağda sonrasında tüyler 2-3 hafta sonra çıkmaya başlarken, tüy dökücü krem uygulaması sonrasında 2 hafta sonra tüyler çıkmaya başlar.

En İyi Tüy Dökücü Kremler
En İyi Tüy Dökücü Kremler

Hem eczanelerde hemde marketlerde birçok farklı tüy dökücü krem bulabilirsiniz. İlk defa kullanacak kişiler kesinlikle vücudu üzerinde herhangi bir noktada denedikten sonra uygulamalıdır. Bu deneme ile içeriğindeki maddelerden birine karşı alerjisi olup olmadığını öğrenmesi gerekir. Bu konuda daha detaylı bilgi almak için tüy dökücü krem zararları yazımızı okuyabilirsiniz.

Neredeyse tüm tüy dökücü kremlerin etki zamanı farklılık gösterir. Fakat ortalama olarak etki zamanı 3 dakika ile 15 dakika arasındadır. Hangi tüy dökücü kremi alırsanız alın kutu içerisinde kullanma talimatı ve ürün ile ilgili bilgiler yer almaktadır. Genellikle kötü kokularından şikayet edilen tüy dökücü kremler son zamanlarda meyve ve çiçek kokuları ile bu problemi ortadan kaldırmışlardır. Kremi uygulayacağınız bölgeye kremi sıktıktan sonra içerisinden çıkan spatula ile bölgeye kremi yaymalısınız. Kıl kökleri ile kremin etkileşimi tamamlandıktan sonra spatula ve su yardımı ile istenmeyen tüylerden kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Piyasada yer alan en iyi tüy dökücü krem seçenekleri ise şöyle;

En İyi Tüy Dökücü Kremler

En iyi tüy dökücü krem yazımızın bu bölümünde sizlere herkes tarafından kullanılan ve piyasa da en çok tercih edilen en iyi tüy dökücü kremler hakkında detaylı bilgiler vermeye çalışacağız. En iyi tüy dökücü krem hangisidir, hangi tüy dökücü krem iyidir, en çok kullanılan tüy dökücü krem hangisidir gibi  sorularınızın tamamına cevap bulabileceksiniz.

En İyi Tüy Dökücü Krem – Veet

En İyi Tüy Dökücü Krem - Veet
En İyi Tüy Dökücü Krem – Veet

Veet markası bildiğiniz gibi istenmeyen tüyler ile mücadele de en bilinen ve en çok farklı yöntem sunan markaların başında gelir. Bu etkili yöntemlerin başında ise hiç şüphesiz tüy dökücü kremler yer almaktadır. Veet uzun çalışmalar sonucunda her cilt tipine özgü kremler geliştirmiştir. Kremleri sadece tüy dökme özelliğinde değil aynı zamanda nemlendirici içeriklidir. 7 dakika gibi bir süreçte istenmeyen tüylerin tamamını ortadan kaldırır. Dilerseniz krem değil tüy dökücü sprey deneyebilirsiniz. Veet markası kesinlikle en iyi tüy dökücü krem listemizde yer alacak bir ürün yapmış. Kendi cildinize uygun olan kremini denemenizi kesinlikle öneririm.

En İyi Tüy Dökücü Krem – Bioder

En İyi Tüy Dökücü Krem - Bioder
En İyi Tüy Dökücü Krem – Bioder

Düzenli ve doğru kullanımda istenmeyen tüylerin sayısını azaltması Bioder’i en iyi tüy dökücü krem listemizde yer almasını sağlıyor. 5 dakikalık bir uygulama ile istenmeyen tüylerden kurtulmanızı sağlayan bioder piyasanın en iyilerinden. Kısa tüyler, sarı tüyler ve zayıf tüylerde dahil olmak üzere tüm tüyler üzerinde üstün bir başarıya sahiptir. İçeriğindeki E vitamini ile cildinizi besler ve ipeksi bir cilde kavuşmanızı sağlar. Ayrıca papatya özü sayesinde güzel bir kokusu vardır. Ağır kimyasallar ve koruyucu içermediği için cildinize zarar vermemektedir. Hassas cilde sahip olan kişiler için en büyük önerilerimiz arasında bioder tüy dökücü krem kesinlikle yer almakta.

En İyi Tüy Dökücü Krem – Sesu

En İyi Tüy Dökücü Krem - Sesu
En İyi Tüy Dökücü Krem – Sesu

Tıpkı Veet gibi Sesu’da istenmeyen tüyler konusunda en bilinen ve en geniş ürün yelpazesine sahip markalardan bir tanesi. Farklı cilt tiplerine ve farklı tüy tiplerine özel farklı ürünleri bulunmakta. Hassas ciltler için son derece dikkatli hazırlanmış ürünleri de mevcut. Ayrıca içeriğindeki aloe vera sayesinde istenmeyen tüylerden kurtulurken cildinizin beslenmesini ve ferahlamasını sağlıyor. Hızlı etki ile kısa sürede kıl köklerine etki ederek tüylerden hızla kurtulmanızı sağlıyor. İçerisindeki bebek yağı ile de cildinizin yenilenmesini sağlıyor. Sprey şeklide bulunan bu ürünün erkekler için özel tüy dökücüleri de mevcut. Bu kadar fazla ve kaliteli ürün çeşidi olması en iyi tüy dökücü krem listemizde yer almasını sağlıyor.

En İyi Tüy Dökücü Krem – Depitak

En İyi Tüy Dökücü Krem - Depitak
En İyi Tüy Dökücü Krem – Depitak

Depitak markası sadece 1 ürün ile piyasada yer almaktadır. Ama bu tek ürün ile bile en iyi tüy dökücü krem listemizde yer almayı başarıyor. Her cilde uyumlu bu krem, kıl ile kıl kökünün birbirinden ayrılmasını sağlayan özel protein ve kükürt bağını koparan değişik bir krem. Tüylerin tipine bağlı olarak etki süresi değişiklik gösteriyor. Ama en sert en kalın tüyleri bile maksimum 10 dakika içerisinde ortadan kaldırıyor. Erkeklere özel tüy dökücü tipi de bulunmaktadır.

En İyi Tüy Dökücü Krem – Lapiden

En İyi Tüy Dökücü Krem - Lapiden
En İyi Tüy Dökücü Krem – Lapiden

Belki de piyasaya çıkan ilk tüy dökücü krem olabilir. Anti alerjik özelliği ile gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Kaşıntı, kızarıklık, yanma, kabarcık gibi durumlar yapmıyor. Cildinizi nemlendiriyor ve ipeksi bir cilde kavuşmanızı sağlıyor. İçeriğinin doğal zenginliği sayesinde cildinizi besliyor. Kısacası tam bir cilt bakımı yapıyor. Bu nedenle en iyi tüy dökücü krem listemizde yer vermezsek olmaz dediğimiz krem oluyor.

En İyi Tüy Dökücü Krem Kişisel Yorumum

Açıkçası herkesin kendi cildine göre deneye deneye kendi bulması gerektiğini düşünüyorum. Size yukarıda bahsettiğim tüm kremleri zamanında tek tek denedim. Şuan veet tüy dökücü krem kullanıyorum. Benim cildime en iyi gelen ve tüylerimi tamamen ortadan kaldıran beni rahatsız etmeyen krem o oldu. Benim önerim veet olacaktır ama bence hepsini deneyerek kendinize göre en iyisini seçmeniz daha önemlidir.


4 Yorum

  1. En iyi tüy dökücü krem bence veet tüy dökücü krem. Bence denemelisiniz

  2. En iyi tüy dökücü krem hangisi bilmem ama kesinlikle en iyi tüy alma yöntemi bu ağrısız ve pürüzsüz

  3. Yıllardır lapiden tüy dökücü kullanıyorum. Problem yaşamadım hiç

  4. Lapiden en iyi tüy dökücü krem bence öneririm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir