Ana Sayfa / Sağlık / En İyi Tansiyon Aleti Hangisi

En İyi Tansiyon Aleti Hangisi

En iyi tansiyon aleti hangisi sorusu herkesin aklına bir gün gelmektedir. Çünkü her yaştan ve her cinsiyetten insanın evinde bir tansiyon aleti vardır ve olmak zorundadır. Kronik bir hastalığınız olsa da tamamen sağlıklı olsanız da her an ihtiyaç duyabileceğiniz bir alettir. Peki kan basıncını doğru ölçen en iyi tansiyon aleti hangisi? Sağlığın takibi için özellikle kronik rahatsızlıktan mustarip kişiler için bu sorunun cevabı büyük önem taşımakta. Çünkü insanın tansiyonu sürekli olarak değişimler göstermekte. Bu değişimler ani ve uzun süreli olduğu zaman ise vücut zarar görmekte. Tansiyon yükseldiği zaman önlem alınmazsa kalp, beyin ve damarlar gibi organlarımız direk olarak zarar görmekte. Bu nedenle en iyi tansiyon aleti doğru ölçüm yaparak size haber vermekte.

En iyi tansiyon aleti hangisi sorunuza cevap vermeden önce ilk olarak sizi ucuz ürünlerden uzak durmanız konusunda uyarmamız gerekiyor. Çünkü ucuz ürünler genelde 3-4 kullanım sonrasında bozularak yeni ürün ihtiyacı doğurmakta. Bozulmasa bile doğru ölçüm yapmadığından uzun vade kullanacağınız kaliteli ürünler almanız gerekiyor.

En İyi Tansiyon Aleti Özellikleri

Hangi tansiyon aleti daha iyi kesinlikle bir tansiyon aleti almaya karar verdiğinizde aklınıza gelen ilk sorudur. Piyasada yer alan tansiyon aletleri kendi aralarında iki gruba ayrılmaktadır. Bu gruplar:

 • En İyi Dijital Tansiyon Aleti
 • En İyi Manuel Tansiyon Aleti

Eğer dijital veya manuel hangisini alacağınıza karar verdiyseniz bu sefer de yine iki tercih çıkacak önünüze. Bu tercihler:

 • En İyi Bilekten Ölçen Tansiyon Aleti
 • En İyi Koldan Ölçen Tansiyon Aleti

Manuel tansiyon aletleri dijital tansiyon aletlerine göre daha zor kullanılmaktadır. Fakat tansiyon ölçümü konusunda kesinlikle dijitallere göre çok daha doğru sonuç vermektedir. Dijital ürünlerde ise tek başınıza ölçüm yapabilirken manuel ürünlerde ölçümü yapacak ikinci bir kişiye ihtiyaç duyulmaktadır.

Tercihiniz dijital tansiyon aleti üzerinde yoğunlaşıyorsa bizim önerimiz bilekten değil kol üzerinden tansiyon ölçen aletlerden yana. En iyi dijital tansiyon aleti hangisidir derseniz bizim size önerimiz Omron Tansiyon Aleti olacaktır. Kolaylıkla ve tek bir tuş ile tansiyonunuzu ölçen bu cihaz kesinlikle en iyi tansiyon aletlerinden bir tanesi. Forumlar üzerinde kullanıcı yorumlarını okuduğunuz zamanda en çok önerilen markaların Erka ve Omron olduğunu göreceksiniz. Fiyatları diğer cihazlara göre bir miktar daha fazla olsa da kesinlikle piyasanın en iyi ve en kaliteli ürünleri Erka ve Omron marka olmakta.

En İyi Tansiyon Aleti Hangisi

Kan basıncını ölçen aletlerde almadan önce kesinlikle titiz bir araştırma yapmanız şart. Bu araştırma sağlığınıza dair doğru sonuçlar alabilmeniz için büyük önem taşıyor. Ayrıca bizce tansiyon aleti seçimi yaparken fiyattan ziyade cihazın özelliklerine önem vermeniz gerekiyor. Günümüzde cep telefonlarına bile büyük miktarlarda para verirken uzun yıllar boyunca kullanabileceğimiz ve sağlığımızın takibini yakından ilgilendiren bu tansiyon cihazlarına gereken özeni ve bütçeyi ayırmamız gerek.

Son yıllarda özellikle ülkemizde yapılan araştırmalarda dijital tansiyon aleti tercihi artış göstermekte. Özellikle kullanımının kolaylığı ile daha fazla ilgi gören bu cihazların piyasa fiyatı 50 TL ile 500 TL arasında değişmekte. Fakat alacağınız dijital tansiyon aletini uzun yıllar herhangi bir problem yaşamadan kullanabiliyorsunuz. Ayrıca dijital tansiyon aletleri nabız, kronometre, kalp atışı, kalori hesabı ve önceki ölçümleri arşivleme gibi birbirinden fazla özelliği bulunmakta.

Dijital Tansiyon Aleti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İnsanın kalp damar sağlığını yakından ilgilendiren tansiyonun ölçümünü yapan bu cihazları alırken özenli olmamız gerekiyor. Kan basıncı ölçen dijital tansiyon aleti alırken nelere dikkat edilmeli?

 • Piyasada bilinen ve kalitesinden emin olduğunuz markaları tercih etmelisiniz.
 • Üretilen ülkeye bakmalısınız. Mümkün olduğu kadar Tayland, Çin üretiminden uzak durun.
 • Fiyatta ucuza kaçmayın. Fiyattan ziyade kalite arayışında olun.
 • Bilekten ölçüm yapan cihazlarda yanlış sonuç gösterme ihtimali daha fazla. Daha güvenilir sonuçlar için koldan ölçüm yapan cihazlara yönelin.
 • Cihazı ikinci el almaktan kaçının. Paketli, kutusu hasarsız, garanti belgesi ve kullanım kılavuzu olan ürünleri tercih edin.
 • Cihazın ekstra aksesuarları var ise bu aksesuarların kutudan tam olarak çıktığına emin olun.
 • Sağlık Bakanlığı onayı olmalı. Tıbbi Cihazlar Yönetmeliği onayı olması gerekiyor.
 • Manşon genişliği kolunuza uygun olmalı.

En İyi Tansiyon Aleti Önerileri

İyi tansiyon ölçme aleti, tansiyon problemi yaşayan kişiler için büyük bir öneme sahiptir. Bu nedenle bizde piyasada yer alan ürünlerden en iyi tansiyon ölçme aleti hangisidir değerlendirerek sizlere önerilerde bulunacağız. Tansiyon aleti alırken hangi markalara ve hangi modellere yönelmeniz gerektiği gibi sorulara detaylı olarak cevap vererek cihaz önerilerinde bulunacağız.

1. Omron Tansiyon Aleti – Omron M10-it Dijital Koldan Tansiyon Aleti

En İyi Tansiyon Aleti - Omron M10-it Dijital Koldan Tansiyon Aleti
En İyi Tansiyon Aleti – Omron M10-it Dijital Koldan Tansiyon Aleti

Fazla yer kaplamayan ve hatta çantanızda taşıyabileceğiniz bu cihazın kullanımı da gerçekten çok kolaydır. 4 adet pille çalışan bu ürün geniş ve detaylı ekranı ile okuma konusunda da sıkıntı çıkarmaz. Kolunuza taktığı bölümde her insana rahatlıkla olacak şekilde uygun ve geniştir. Hızlı ve doğru ölçümler yapmasının yanında son 200 ölçümü hafızasına kaydetmektedir. Bu sayede dilerseniz geriye dönük raporları kontrol edebilirsiniz. Android ve İos uyumu ile hafızasını cep telefonunuza da alabilirsiniz. Şuanda piyasada en çok tercih edilen tansiyon aletleri arasında ilk sırada yer almakta. Omron tansiyon aleti fiyatı ise 500 TL civarında.

2. Braun Tansiyon Aleti – Braun BP6200 Dijital Tansiyon Aleti

En İyi Tansiyon Aleti - Braun BP6200 Dijital Tansiyon Aleti
En İyi Tansiyon Aleti – Braun BP6200 Dijital Tansiyon Aleti

Braun dijital tansiyon aleti pratik ve kolay kullanımı ile piyasada en çok tercih edilen diğer bir ürün. Tam otomatik ve hızlı ölçümü aynı zamanda doğru sonuçlar ile birleşince kendisini piyasanın en iyilerinden biri yapıyor. 3 yıl garantisi bulunan bu cihazda 4 pil ile çalışıyor. Braun tansiyon aleti için hafıza ise 120 ölçüm ile sınırlı. Neredeyse teknoloji ile ilgili her alanda büyük bir marka olan Braun, tansiyon aleti konusunda da başarılı bir ürün çıkarmayı başarmış. Braun tansiyon aleti fiyatı ise yaklaşık 250 TL civarında.

3. Beurer Tansiyon Aleti – BM 20 Dijital Tansiyon Aleti

en-iyi-tansiyon-aleti-beurer
En İyi Tansiyon Aleti – Beurer BM 20 Dijital Tansiyon Aleti

Kolun üst kısmından hızlı ve doğru ölçüm yaparak en iyi tansiyon aleti olarak kendisini gösteren bir diğer cihaz. Diğer cihazlar gibi 4 pil ile çalışmakta ve otomatik kapanma özelliği bulunmakta. Hafızasında ise son 60 ölçüm sonucunu kayıt edebilmekte. Alman üretimi olan bu cihaz gerçekten kalite ve sağlamlık açısından en iyi cihazlardan bir tanesi. Herhangi bir problem yaşamadan uzun yıllar boyunca kullanmaya devam edebilirsiniz. Beurer tansiyon aleti fiyatı ise 250 TL civarında.

Bu yazılarımız ilginizi çekebilir:

Bir Yorum

 1. En iyi tansiyon aleti omron tansiyon aleti net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir