Ana Sayfa / Güzellik / En İyi Diş Macunu

En İyi Diş Macunu

En iyi diş macunu başlıklı yazımızda hesna.net olarak sizler için “dünyanın en iyi diş macunu, diş macunu markaları, parodontax diş macunu, sensodyne diş macunu, en iyi diş macunu hangisi, doğal diş macunu” gibi konulara tek tek değineceğiz.

En İyi Diş Macunu

Diş macunu günlük hayatımızda diş fırçası ile beraber diş temizliği, dişlerin arasında biriken besin artıkları ve plak tabakasını ortadan kaldırmamız adına kullanılan bir üründür. Diş macunun bu temizlik görevinde üzerine düşen asıl görevi ise hiç şüphesiz diş üzerine bakteri yerleşmesini önlemektir. Bu anti bakteriyel özelliği sayesinde diş çürükleri ve diş eti hastalıklarını büyük ölçüde önlemektedir.

Günlük hayatımızda ağız ve diş sağlığımızı tam olarak sağlamak adına üç faktör büyük önem taşımaktadır. Bu faktörler “fırçalama tekniği, diş fırçası ve diş macunu” olarak sıralanmaktadır. Diş macunu seçimi ne kadar diğer faktörler kadar büyük önem arz etmese de sağlıklı ve hijyenik bir ağız için bu 3 faktöründe tam olarak sağlanması gerekmektedir. Bu nedenle en iyi diş macunu için olması gereken özelliklere dikkat etmelisiniz.

Diş macunu görevi dişlerin üzerindeki bakterileri temizleyerek plak oluşumunu ortadan kaldırmaktadır. Fakat teknolojinin ilerlemesi ile beraber diş macunları bazı yeni özellikler kazanmıştır. Bu özelliklere örnek olarak beyazlatıcılar, hassasiyet gidericiler, diş eti güçlendiriciler gibi örnekler verilebilir.

En İyi Diş Macunu Hangisidir

Siz değerli ziyaretçilerimizin fazla vaktini almadan en iyi diş macunu hangisidir sorunuza yanıt verelim. Yazımızın devamında en iyi diş macunu ile ilgili çeşitli ve daha detaylı bilgiler vermeye devam edeceğiz.

En iyi diş macunu hangisidir sorunuzun doğru cevap “kesinlikle kişiden kişiye farklılık gösterir” olacaktır. Bu cevabın en büyük nedeni ise herkesin ağız ve diş sağlığı adına şikayetleri ve isteklerinin farklılık göstermesidir. Bu nedenle her kişi kendisi için en iyi diş macununu kendisi seçmelidir. Bu seçim anında diş etlerinin durumu, dişlerinin durumu, diş hassasiyeti, çürük durumu gibi farklı durumlar göz önünde olmalıdır.

Diş macunu alacak kişi kendi problemlerini bilip bu problemlere göre diş macunu seçerse en iyi diş macunu seçimini yapmış olur. Şimdi vakti olan ve daha fazla bilgi edinmek isteyen ziyaretçilerimiz için şikayetlerine göre en iyi diş macunu hangisidir bunu açıklayacağız.

1. Diş Hassasiyeti Olanlar İçin En İyi Diş Macunu

Diş Hassasiyeti Olanlar İçin En İyi Diş Macunu
Diş Hassasiyeti Olanlar İçin En İyi Diş Macunu

Diş hassasiyeti ne yazık ki kronik olarak görülen bir problemdir. Ayrıca birçok farklı nedene bağlı olarak ortaya çıkabilir. Özellikle çürükler, diş üzerindeki aşınmalar, diş eti çekilmeleri, hatalı yapılan dolgu ve kanal tedavileri diş hassasiyetinin en büyük nedeni olarak gösterilmektedir.

Diş hassasiyeti olan kişiler ilk olarak alanında uzman bir diş doktoruna görünmesi gerekmektedir. Çünkü diş hassasiyeti özellikle çürük, diş eti rahatsızlıkları, hatalı dolgu veya kanal tedavisinden kaynaklı olarak ortaya çıkıyorsa bu durumlar kesinlikle ortadan kaldırılmalıdır.

Fakat diğer nedenlere bağlı olarak ortaya çıkan hassasiyet problemi ise mine tabakasının altındaki dentin tabakasının ortaya çıkmasına bağlı olarak gelişir. Daha kolay bir şekilde ifade etmek gerekirse dentin tabakası içerisinde yer alan kanalların ağız içerisine direkt olarak açılması diş hassasiyetinin en büyük nedenleri arasında yer alır. Diş hassasiyeti olanlar için hazırlanan diş macunları bu kanalların içeriğindeki potasyum nitrat ile kapanmasını sağlayarak hassasiyeti ortadan kaldırır.

Ne yazık ki diş hassasiyeti kalıcı çözüm değildir. Çünkü kanalların kapalı kalması sadece 12 saat sürmektedir. Günde 2 defa bu diş macunları ile dişinizi fırçalarsanız diş hassasiyetinizi ortadan kaldırabilirsiniz fakat kullanmayı bıraktığınız zaman diş hassasiyetiniz tekrar ortaya çıkacaktır.

Diş hassasiyeti olan kişiler için bizim diş macunu tavsiyemiz kesinlikle Sensodyne‘dir. Sensodyne ağırlıklı olarak diş hassasiyeti üzerine çalışan bir marka olduğundan dolayı bu konuda en iyi diş macunu üreten markadır.

2. Diş Eti Rahatsızlığı Yaşayanlar İçin En İyi Diş Macunu

Diş Eti Rahatsızlığı Yaşayanlar İçin En İyi Diş Macunu
Diş Eti Rahatsızlığı Yaşayanlar İçin En İyi Diş Macunu

Diş eti rahatsızlığı yaşayan kişiler en çok diş eti kanaması ve diş eti çekilmesinden şikayet etmektedir. Bu diş eti rahatsızlıklarının tamamı ise ağız içerisinde bakteri plağı oluşmasından kaynaklanmaktadır. Bu bakteri plağının ortadan kaldırılması için ise düzenli bir şekilde diş fırçalamak büyük önem taşır. Tabi ki düzenli diş fırçalamanın yanında doğru diş fırçalama tekniği ve doğru diş fırçası tercihi de önemlidir.

Bakteri plağının ortadan kaldırılması konusunda diş macunun etkisi kesinlikle göz önünde bulundurulmalıdır. Çinko sitrat veya klorheksidin, diş eti rahatsızlığı yaşayanlar için en iyi diş macunu eldesinde kullanılmaktadır.

Diş eti rahatsızlığı yaşayanlar için en iyi diş macunu kesinlikle CURAPSET ADS 705 Diş Macunu veya Dentasave Klorhex Diş Macunu olacaktır. Bu iki üründe alanında en iyi olan ve diş hekimlerinin tavsiye ettiği ürünlerdir. İki diş macunu da içerisinde klorheksidin içermektedir ve günlük kullanım için uygundur.

3. Diş Çürüğünü Önleyen En İyi Diş Macunu

Diş Çürüğünü Önleyen Diş Macunları
Diş Çürüğünü Önleyen En İyi Diş Macunu

Diş çürüğü, dişler üzerinde yaşayan bakterilerin asitli ortam içerisinde zamanla dişin doğal yapısını bozması ile ortaya çıkar. Diş çürüğünü önleyen diş macunları ise ağızdaki asidik ortamı ortadan kaldırarak dişin yapısını güçlendirir. Böylece çürükleri önler.

Dişin yapısını güçlendirme konusunda en çok kullanılan madde ise florürdür. Diş macunları içerisinde bulunan florürün zararlı olduğuna dair yazılar son zamanlarda artış göstermektedir. Florürün zararı vardır fakat bu zararın yeni keşfedilmiş gibi yapılması yanlıştır. Florürün yüksek dozlarda vücuda alınımı özellikle çocuklar için büyük sağlık problemlerine yol açabilir. Bu nedenle diş macunları için önemli çalışmalar yapılmış ve alınması gereken dozlar belirlenmiştir. Yapılan araştırmalar uygun dozlarda kullanımında herhangi bir sağlık sıkıntısına yol açmayacağını ifade etmektedir.

Florürlü diş macunları diş çürüğü önleyen diş macunları arasında büyük bir öneme sahiptir. Piyasada hemen hemen tüm diş macunları florür içerir ve diş çürüğü önleyici özellikleri vardır. Fakat ben illa diş çürüğünü önleyen florürsüz diş macunu önerisi istiyorum derseniz size önerim SPLAT MAXIMUM olacaktır. Florürsüz diş macunu konusunda daha fazla bilgi almak için florürsüz diş macunu yazımızı okumanızı öneririz.

4. Dişleri Beyazlatan En İyi Diş Macunu

Dişleri Beyazlatan Diş Macunları
Dişleri Beyazlatan En İyi Diş Macunu

Halk arasında diş macunu dişi beyazlatır yönünde bir düşünce vardır. Fakat diş beyazlatma, diş macunu ile değil belli oranda kullanılan hidrojen peroksit ile gerçekleşmektedir. Bu nedenle diş beyazlatma işleminin diş macunu tarafından yapılması zordur.

Diş beyazlatan diş macunu olarak gösterilen macunların aşındırıcı gücü arttırılmıştır. Bu aşındırıcı güçleri ile dişlerin üzerinde bulunan lekeleri çıkartarak dişleri beyazlatır. Fakat bu aşındırma iyi ayarlanamaz ise dişlerde uzun vadede büyük aşınmalar görülür ve dişler geri dönüşü olmayan zarar alır.

Fakat son zamanlarda gelişen teknoloji dişleri beyazlatan diş macunları içinde büyük ilerlemeler sağladı. Bazı diş macunları artık dişleri illüzyon ile beyazlatıyor. İçerisinde bulundurduğu bazı maddeler diş fırçalama esnasında dişlerin yüzeyine yapışarak bir tabaka oluşturuyor ve dişleri beyaz gösteriyor. Bu etki ne kadar geçici bir etki olsa da kesinlikle dişleri aşındırarak beyazlatma yönteminden daha etkilidir.

Eğer illüzyon ile dişinizi beyazlatma fikri hoşunuza gittiyse size tavsiye diş macunumuz R.O.C.S. Sensation Whitening olacaktır.

Dünyanın En İyi Diş Macunu

Dünyanın En İyi Diş Macunu
Dünyanın En İyi Diş Macunu
Forever Bright Toothgel – Aloe Veralı & Propolisli Diş Macunu geçtiğimiz yıllar içerisinde İsviçre’de dünyanın en iyi diş macunu ödülünü kazandı.
İçeriğinde %35 Aloe Vera bulunduran ve toplamda 26 farklı bitkisel maddenin karışımından elde edilen dünyanın en iyi diş macunu dişlere kesinlikle zarar vermeden beyazlatan ve parlatan bir diş macunudur. Ağız kokusunu önleme özelliğinin yanı sıra diş eti problemlerini de büyük oranda ortadan kaldırır.
Dişleri beyazlatma konusunda da dünyanın en iyi diş macunu ödülünü almasının hakkını sonuna kadar veriyor. Normal diş macunları içerisindeki zararlı maddeleri içermediğinden dişleri kesinlikle aşındırmaz ve tamamen doğal yollardan dişlerinizin beyaz görünmesini sağlar.
Kesinlikle hesna.net olarak sizlere önerimiz dünyanın en iyi diş macunu olan Forever Bright Toothgel – Aloe Veralı & Propolisli Diş Macunu’dur.

6 Yorum

  1. En iyi diş macunu

    En iyi diş macunu bence signal white now serisinin erkeklere özel olarak satılanı. Özellikle sigara lekelerinin ve kahve lekelerinin ortadan kaldırıyor. Kesinlikle herkese öneririm.

  2. En iyi diş macunu bence signal ama sizin önerdiklerinizi bilmiyordum. Sanırım para olarak pahalı

  3. Dünyanın en iyi diş macunu

    Dünyanın en iyi diş macunu önerinizi daha önce hiç duymamıştım. En yakın zamanda alıp deneyecem.

  4. Diş ağrıları için en iyi diş macunu öneriniz için teşekkür ederim

  5. Beyaz dişler için en iyi diş macunu önerinizi kullanmaya başlayacam. Düşüncelerimi kullanmaya başladıktan sonra tekrar yazacam

  6. En iyi diş macunu hangisidir, bunlar çok tartılışacak konular hocam, herkesin dişine göre macun seçimi değişim gösterebiliyor. herkesin tavsiyesi başka hangisine uyacağız bilmiyorum 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir