Ana Sayfa / Sağlık / Diş Ağrısı Kaç Gün Sürer

Diş Ağrısı Kaç Gün Sürer

Diş ağrısı kaç gün sürer, vücudumuzun kendini koruma ve bir problem var diye uyarma sistemi kesinlikle ağrı mekanizmasıdır. Vücudumuzda oluşan bir ağrı kesinlikle ve kesinlikle bir sorun nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Bazen kısa sürede kendiliğinden geçebilir ve bilinmeyen bir nedene bağlı olarak ortaya çıkmasına rağmen herhangi ciddi bir sağlık sorununa işaret etmeyebilir. Bu nedenle ağrılar ile ilgili kesin konuşmak zordur. Diş ağrısı kaç gün sürer sorunuza net bir şekilde cevap vermekte bu nedenle imkansızdır. Fakat belli belirtilere bağlı olarak nedeni belirlenebilirse diş ağrınızın kaç gün süreceği de tahmin edilebilir.

Diş ağrınız ara sıra ortaya çıkarak anlık olarak ağrıyorsa bile dişleriniz ile ilgili ciddi bir probleminiz olduğundan emin olun. Bu nedenle en ufak diş ağrısını bile es geçmeden diş hekimine görünün. Çünkü diş ağrıları büyük bir ihtimalle ciddi bir sorun göstergesidir. Ağrıların uzun süre boyunca devam etmesi ise çürük veya diş eti iltihabı gibi tedavisi zor olan problemlerle karşı karşıya olduğunuzun kanıtı olabilir.

Diş ağrısı bir süre devam ettikten sonra kendiliğinden kesilebilir. Bu ağrının ortadan kalkması sorununda tamamen ortadan kalktığı anlamını kesinlikle ama kesinlikle taşımamaktadır. Ağrı bir kere bile kendini gösterdiyse diş hekiminiz ile görüşmeniz sizin ağız ve diş sağlığınız için büyük önem taşır. Çünkü ağrı ile erken fark edilip basit bir dolgu ile ortadan kaldırılabilecek bir çürük giderek büyüyerek kanal tedavisine ve hatta diş kaybına yol açabilir.

Diş Ağrısı Kaç Gün Sürer

Diş ağrısı kaç gün sürer veya diş ağrısı ne kadar sürer tarzı soruların ne yazık ki tedavi edilmediği sürece kesin bir cevabı yoktur. Diş ağrısı bir sağlık problemidir ve bir dakika sonra veya bir ay sonra geçecek şeklinde bir zaman belirlenemez. Diş ağrısına uzman bir kişi müdahale etmediği sürece şiddetlenerek ağrımaya devam edecektir.

Çürük, çok kısa bir süre içerisinde ortaya çıktığı dişi kaplar. Çürük dişe bulaştığı andan itibaren tamamen temizlemeden riski ortadan kaldıramazsınız. Yani bir dişte çürük ortaya çıkarsa diş fırçalamak veya ağız temizleyen karışımlar kesinlikle dişiniz için etkili bir çözüm olmayacaktır. Sadece süreci geciktirecektir. Fakat dişinizin tekrar sağlığına kavuşmasını istiyorsanız uzman birinin dişe müdahale ederek çürüğü tamamen temizlemesi gerekmektedir.
Kısacası size demek istediğimiz diş ağrısı kaç gün sürer gibi bir sorunun cevabı aslında sizin elinizdedir. Hem ağız ve diş sağlığınız için hemde diş ağrınızın geçmesi için en yakın zamanda bir diş hekimi ile görüşün.
Ayrıca bu yazılarımızı okumanızı öneririz.

7 Yorum

  1. Diş ağrısı bitmiyor mu ya gerçekten. Dolgu yaptırdığım dişim geçtiğimiz günlerde ağrımaya başladı. Diş ağrısı kaç gün sürer doktora gidersem dolguyu temizleyip tekrar mı doldurur

  2. Diş ağrısı kaç gün sürer bitmedi bir ya kaç gündür uyuyamıyorum

  3. Diş ağrısı kaç gün sürer söyler misiniz dişim çürük değil sanırım iltihap var ondan kaynaklı

  4. Diş eti ağrısı kaç gün sürer bu konuda bilgi verir misiniz

  5. Diş ağrısı ne kadar sürer çürük diş ağrısı ne kadar sürer merak ediyorum

  6. Diş ağrısı kaç gün sürer yazınız sayesinde öğrendim ama benim problemim diş apsesi. Acaba diş apsesi kaç günde iner biliyor musunuz

  7. Diş ağrısı kaç gün sürer, Diş ağrısına ne iyi gelir, diş ağrısı nasıl geçer, diş ağrısı kabir azabı derler her zaman tamda öyle valla. heleki geceleri tam uyuyacakken aprıması herkes uyurken sen diş ağrısından uyuyamıyorsun ço kkötü oluyor ya heleki doktor 2-3 gün sonra gel çekelim dediğinde o 3-4 gün 3-4 yıl oluyor resmen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir