Coresatin krem

Coresatin

Coresatin, cilt sorunlarını ortadan kaldırmak amacıyla kullanılan kremlerden bir tanesidir. Cilt bakımı yaparken veya cildi nemlendirmek amacıyla sık sık kullanılmaktadır. Neredeyse her cilt sorununa karşı farklı çeşit Coresatin krem çeşidi bulunmaktadır. 6 farklı çeşidi tek tek tanıtacağımız bu yazımızda sizlere coresatin krem nedircoresatin krem ne işe yarar, nasıl kullanılırcoresatin kullananlar ve coresatin yan etkileri gibi konulara detaylı bir şekilde değineceğim.

Coresatin Ne İşe Yarar

Coresatin krem günümüzde cilt bakımı yapmak ve cilt sorunlarına karşı savaşmak amaçlı kullanılan bir üründür. Birçok farklı renklerde satılan bu kremin içeriği “Üre, Nane yağı, B6, E vitaminleri, Aloe Vera, Allantoin” gibi maddelerden oluşmaktadır. Cildi yenileme, besleme ve cilde koruyucu bir bariyer oluşturma gibi özellikleri vardır. Kısacası harika ve ipeksi bir cilt için aradığınız cilt bakım kremi diyebiliriz.

Coresatin her cilt tipine uygun ve her cilt problemi için farklı ürünler üretmektedir. Piyasada en çok satılan ürünleri ise Coresatin sarı, mavi ve pembe kremleridir. Ayrıca yeşil, mor ve kırmızı gibi renkleri de bulunmaktadır. Her renk farklı bir cilt problemi için veya farklı bir cilt yapısı için üretilmiştir.

Coresatin Krem Faydaları

Coresatin cilde faydaları nelerdir biraz bu konuya değinelim. Coresatin kremin cilde faydaları aslında saymakla bitecek gibi değil ama biz genel bir özet olarak belirgin faydalarından kısaca bahsedelim.

  • Cildinize adeta koruyucu bir bariyer oluşturarak koruma altına alır.
  • Neredeyse tüm cilt problemlerini ortadan kaldırır. Tedavi eder.
  • Cildinizde tahriş varsa ortadan kaldırır.
  • Cildi nemlendirir.
  • Ciltteki alerjik tepkileri yok eder. Kaşıntı, kızarıklık, kabartı gibi durumları ortadan kaldırır.
  • Cildi yeniler ve onarır. Hücre bölünmesini teşvik eder ve daha taze bir cilde sahip olursunuz.
  • Coresatin egzama tedavisi için büyük önem taşır. Egzema ile birebir savaşmaktadır.
  • Coresatin mavi sedef hastalığına karşı birebir gelmektedir.
  • Cilt üzerinde iltihaplanmayı önler.

Coresatin Krem Yan Etkileri

Coresatin krem faydaları olduğu gibi Coresatin krem yan etkileri de bulunmaktadır. Fakat yan etkiler genellikle içeriğinde yer alan maddelere karşı oluşan alerjik reaksiyonlardan kaynaklanmaktadır. Ayrıca aşırı kullanımda da cildinizin bu kreme hassasiyeti gelişebilir. Ayrıca çok nadir de olsa bazı kişilerde baş dönmesi, mide bulantısı, kaşıntı, tahriş, kabarıklık, pullanma, kızarıklık gibi yan etkiler görülebilmektedir. Fakat henüz rastlanan ciddi bir yan etkisi olmamıştır.

Coresatin Krem Çeşitleri

Coresatin krem çeşitleri hakkında detaylı bilgi vereceğimiz bölüm. En çok merak ettiğiniz soruları cevaplarken aynı zamanda tek tek her renginin ne işe yaradığını ve ne zaman kullanılması gerektiğini anlatacağım.

Coresatin Sarı Krem

Özellikle kuru ve hassas cildi olan kişiler için uygundur. Seboreik dermatit gibi cilt problemi yaşayan kişilerde özellikle faydalıdır. Cildin yenilenmesini hızlandırır ve daha ipeksi bir tene kavuşmanızı sağlar. Coresatin sarı  kortizonlumu derseniz cevabımız hayır bu krem kortizon içermemektedir olacaktır. Coresatin sarı ne işe yarar? Egzema gibi hastalıklara karşı da birebirdir. 15 yaşının üstünde olan kişilerin kullanabileceği bu ürün içerisinde bol miktarlarda vitamin ve mineral içermektedir.

Coresatin sarı krem nasıl kullanılır?

Öncesinde iyice sabunlayarak yıkadığınız ve kuruladığınız temiz cildinize ince bir tabaka halinde uygulamanız yeterli olacaktır.

Coresatin sarı krem fiyatı ne kadar?

50-60 TL arasında satılıyor. Dilediğiniz tüm eczanelerden reçete gerekmeksizin temin edebilirsiniz.

Coresatin sarı sivilce yapar mı?

Kremi kullanan kişilerden bazılarında sivilcelenme olduğu gözlemlenmiştir. Ama kesin olarak sivilce yapacak da diyemeyiz.

Coresatin Kırmızı Krem

Kışın soğuktan ve kuruluktan yazın ise güneşten ve sıcaktan cildi koruyan en iyi nemlendirici kremler arasında yer almaktadır. 1 yaşını doldurmuş her cinsiyetten ve her yaştan herkes rahatlıkla kullanabilir. Cildin su kaybını azaltır ve aynı zamanda cildinizi nemlendirir. İhtiyaç duyduğunuz zamanlarda temiz olan cildinize uygulayarak derinizin emmesini beklemeniz yeterli.

Coresatin kırmızı krem fiyatı ne kadar?

Eczanelerden reçetesiz olarak 50 TL civarında temin edebilirsiniz.

Coresatin kırmızı krem nasıl kullanılır?

Temiz ve kuru cildinize ince bir tabaka halinde yaymanız ve derinizin emmesini beklemeniz yeterlidir.

Coresatin Mavi Krem

Coresatin mavi krem daha çok egzama, roza, sedef gibi cilt problemlerine karşı etkili bir kremdir. Özellikle egzama gibi hastalıkların neden olduğu kaşıntı ve kızarıklığı ortadan kaldırır. Neredeyse tüm cilt tiplerine uygundur.

Coresatin mavi krem fiyatı ne kadar?

Eczanelerden 50 TL civarında reçetesiz olarak alabilirsiniz.

Coresatin mavi krem nasıl kullanılır?

Problemli olan cilt bölgesini iyice yıkayıp kuruladıktan sonra ince bir tabaka halinde sürmeniz yeterli.

Coresatin Pembe Krem

Coresatin pembe krem içerisinde B6 ve E vitaminini bolca bulundurmaktadır. Herhangi bir şekilde kortizon içermemektedir. Genellikle bebeklerin ve çocukların günlük kullanımı için üretilmiş bir kremdir.

Coresatin pembe krem fiyatı ne kadar?

50 TL civarındadır. Eczanelerden ve kozmetik ürün satan dükkanlardan temin edebilirsiniz.

Coresatin Yeşil Krem 

Coresatin yeşil krem 15 yaş üstü kişilerin kullanımına uygundur. İçeriğindeki aloe vera sayesinde cildinizi gençleştirir ve dinlendirir. Cildinize bakım yapmasının yanında mantar problemlerine karşı birebirdir.

Coresatin yeşil krem fiyatı ne kadar?

Eczanelerden 50 TL gibi bir rakam ile temin edebilirsiniz.

Coresatin yeşil krem nasıl kullanılır?

Günde sadece 2 kere kullanmalısınız. Sabah ve akşam iyice yıkadıktan ve kurulandıktan sonra cilde uygulayabilirsiniz.

Coresatin Mor Krem 

Steroid ve kortizon içermeyen bu krem, şeker hastalığı olan kişilerin ayaklarına gerçekten çok iyi geliyor. 15 yaşını geçmiş kişilerin kullanması gereken bu ürün cildi aynı zamanda nemlendiriyor. Hemen hemen tüm cilt tiplerine uygunluğu ise büyük bir avantaj.

Coresatin mor krem fiyatı ne kadar?

Eczanelerde 50 TL vererek temin edebilirsiniz.

Coresatin mor krem nasıl kullanılır?

İyice yıkanmış ve kurulanmış cilde dairesel hareketler ile masaj eşliğinde uygulanır.

Coresatin Krem Kullananlar

Coresatin krem kullananlar tarafından yapılan yorumlarda kremin etkili ve işe yaradığı genel bir kanı halini almış. Fakat bu kremi kullanmadan önce kesinlikle kremin prospektüsünü okumanız gerekmektedir. Krem ile ilgili en doğru bilgilere prospektüsünden ulaşabilirsiniz. Kesinlikle ve kesinlikle doktor tavsiyesi olmadan kullanmamalısınız. Coresatin krem kullananlar tarafından merak edebileceğiniz sorulara verilen cevaplar:

– Coresatin pembe neden toplatıldı?

Bu ilacın en büyük amaçlarından bir tanesi kortizonsuz olması. Fakat ilk dağıtım sonrasında içerisinde kortizon tespit edildi iddiası ile piyasadan ürün toplatıldı. Fakat sonrasında içerisinde kortizon bulunamayınca ürün tekrar piyasaya sürüldü.

– Coresatin sarı sivilce iyi gelir mi?

Genellikle iyi gelmesine rağmen bazı kişilerde ters tepki verdiği iddia ediliyor. Ama ben kullanıcılar arasında henüz bu yan etkiyi yaşayan birini görmedim. Bir şehir efsanesi olması mümkün.

– Coresatin tüylenme yapar mı?

Kesinlikle bu krem tüylenme yapmıyor hatta tüylenme ile yakından uzaktan alakası bile yok.

– Coresatin krem yüze sürülür mü, Coresatin krem yüze sürülür mü?

Krem nemlendirici ve cildi yenileyici bir etkiye sahip. Bu nedenle yüzünüze uygulamanızda herhangi bir problem yok.

– Coresatin krem bebeklerde kullanılır mı

Bazı çeşitleri bebeklerin kullanımına uygunken bazı çeşitleri uygun değildir. Bu konuda prospektüs ve doktordan bilgi almadan lütfen bebeğe krem uygulaması vs yapmayın.

Bu yazımız ilginizi çekebilir:

Arnica Krem

6 thoughts to “Coresatin”

  1. Coresatin sarı krem sivilceye iyi geliyor ama bazı kişilerde ters etki mi gösteriyor anlayamadım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir