Ana Sayfa / Kültür / Çay Markaları

Çay Markaları

Çay markaları ile her gün markette, bakkalda veya televizyon reklamlarında karşılaşıyoruz. Ülkemizin vazgeçilmez içeceklerinden biri olan çay için hangi çay markaları iyi hangilerini tercih etmeliyiz? Özellikle ülkemizde sohbetlerde, yemek sonrasında, dinlenmek adına, atıştırmalıkların yanında, düğünde, cenazede ve daha aklımıza gelmeyen birçok yerde tüketilen bu çayın en iyi ve en lezzetli çay markaları hangileri hiç düşündünüz mü? Sizler için ülkemizde satılan en iyi çay markaları listesi hazırladık. Çaylarınızı aldıysanız çay markaları listemize geçelim :).

Çay Markaları – En İyi 4 Çay Markası

1. Çaykur Filiz Çay

cay-markalari-caykur-filiz-cay
Çay Markaları – Çaykur Filiz Çay

Filiz çay, çay yapraklarının içerisinde bol miktarda çay filizleri eklenerek elde ediliyor. Bu nedenle içimi ve lezzeti ile kesinlikle diğer çay markaları arasında öne çıkıyor. Çay konusunda zevkli olan ve ben her çayı içmem diyenler için kesinlikle en büyük önerimiz. Ülkemizde zaten en çok satılan ve insanlar tarafından en çok tercih edilen markalardan bir tanesi. Doğal ve katkısız olan ürün Çaykur markası altında satılmakta.

2. Lipton Çay

cay-markalari-lipton-cay
Çay Markaları – Lipton Çay

Sadece ülkemizde değil dünyada tanınan çay markalarından bir tanesi olan Lipton, 1986 yılında Rize’ye fabrikasını kurmuştur. Rize’nin Pazar ilçesinde bulunan fabrikası ile ülkemizde üretim ve satış yapan marka hızla popülerlik kazanmıştır. İşlerindeki özveri ile birleşen Rize çayı ülkemizde ve dünyada en çok tercih edilen çay markası olmasını sağlamıştır.

3. Ofçay

cay-markalari-ofcay
En İyi Çay Markası – Ofçay

1985 yılında ülkemizde kurulan bir Türk markasıdır. Ülkemizde geleneksel çay üretimi ve geleneksel çay lezzetinden sapmama ilkesi ile hareket eden firma 18 bin 500 ton yaş çay işleme kapasitesine sahiptir. Birçok farklı çeşidi bulunan Ofçay’ın en çok tercih edilen ürünleri ise  Ofçay Tiryakisine, Ofçay Filiz, Ofçay Rize, Ofçay Sevene ve Ofçay Efsane’dir. Doğal ve geleneksel lezzete sahip bir çay istiyorsanız bizim size önerimiz Ofçay olacaktır. Ayrıca tamamen Türk Firması olması ile de benim gözümde diğer firmaların bir adım önünde.

4. Beta Çay (Beta Tea)

cay-markalari-beta-tea
En İyi Çay Markası – Beta Tea

Beta gıda şirketinin Trabzon Sürmene’de bulunan bir çay fabrikasını satın alması sonucunda piyasaya sürülen bir çay oldu. Beta gıda tarafından üretilen bu çay uluslararası standartlarda üretilerek ülkeden ihraç edilen bir marka. Beta Çay’ın diğer çay markalarından en büyük farkı ise çayların yaprak ve filizlerinin harmanlanması ve karıştırılması alanında uzman ekipler tarafından yapılmasından geliyor. Azerbeycan, Kazakistan, Tacikistan, Özbekistan, Kırgızistan, Rusya ve Irak gibi komşu ülkelerimize ihracı devam ettiği gibi ülkemizde de en sevilen çay markalarından bir tanesi.

En iyi çay markaları hangileridir elimizden geldiği kadar tanıtmaya çalıştık. Sizlerinde tercih ettiğiniz çay markası varsa ve hem bize hemde takipçilerimize önermek isterseniz yorum bölümünden lütfen bizimle paylaşın. Umarız önerilerimizden memnun kalırsınız. Şimdiden afiyet olsun.

Bu yazımızı da okumalısınız:

Ginseng G115


4 Yorum

  1. Hocam gel ben sana bi çay demleyim en kötü çayla bile demlerim 🙂 Tavşan kanı gibi olmazsa ömür boyu bir daha çay demelemem 🙂 markası hiç fark etmez hocam Hangi çay markası daha iyi, Çay markaları nelerdir?

  2. Çay markaları diyince akla filiz geliyor. Net piyasadaki en lezzetli çay

  3. En iyi çay markaları filiz bence

  4. Benim kullandığım Ayber Çay var. Tozsuz ve filiz oranı yüksek. Deneyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir