Ana Sayfa / Sağlık / Bepanthen Ampul

Bepanthen Ampul

Bepanthen ampul, özellikle son yıllarda hem erkeklerin hem de kadınların en büyük problemlerinden biri olan saç dökülmesi için Bayer tarafından piyasaya sürülen bir tür ilaç. Saçlarınız ne kadar güçlü, gür ve kalın olsa bile bazen bazı nedenlere bağlı olarak zayıflayabiliyor. Özellikle mevsimsel değişiklikler, stres, düzensiz ve dengesiz beslenme gibi durumlarda saçlar iyice zayıflayarak dökülmeye başlayabiliyor.

Son zamanlarda insanların günlük hayata bağlı olarak yaşadıkları stres arttı. Ayrıca yine günlük hayata bağlı olarak düzenli ve dengeli beslenmekte birçok insanı zorlamakta. Daha çok fast food gibi zararlı ve hazır gıdalara yöneldik. Bu düzensiz ve sağlıksız beslenme ile beraber stres gibi durumlar ise saçlarda doğal olarak dökülmeye neden oluyor. Bayer firması tarafından piyasaya sürülen bepanthen ampul ise saçları besleyerek daha güçlü, canlı ve gür olmasını sağlıyor. Daha sağlıklı ve daha parlak saçlara sahip olmanıza yardım ediyor.

Bepanthen Ampul Nedir

Bepanthen ampul satış paketi içerisinde tam olarak 5 tüp yer almaktadır. Bu 5 tüp sizin daha sağlıklı ve daha parlak saçlara sahip olmanıza yardımcı olur. Eczanelerden kolaylıkla temin edebilirsiniz.

Bepanthen ampul şampuana katılır mı? Kullanımı genellikle kür halinde olmaktadır. Dilerseniz şampuanla karıştırarak kullanabileceğiniz gibi dilerseniz bal ve sinemaki otu ile karıştırarak da saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Bepanten ampul şampuana katılır mı sorunuza kısaca “evet” cevabını vermiş oluyoruz.

Bepanthen ampul şampuan içine karıştırırken sadece 2 veya 3 tüp yeterli olacaktır. Tüm tüpleri tek bir şampuan şişesine boşaltmanıza gerek yoktur. Banyo yaparken düzenli olarak kullandığınız zaman saçlarınızdaki iyileşme ve gürleşme sizleri şaşırtacak. Uzaması yavaşlayan ve hatta duran saçlarda bile etkili olan bu ampul gerçekten çok etkili. Bepanthen ampul kullananlar tarafından yapılan yorumların tamamı ise olumlu yönde.

Bepanthen ampul nerede satılır? 2 mililitrelik şişeler halinde 5’li olarak ambalajlanmış bir şekilde tüm eczanelerde satılmaktadır. Eğer saç üzerinde kullanılacaksa ampul olanını almalısınız. Fakat cilt üzerinde kullanacaksanız Bepanthen Krem olanını tercih etmelisiniz.

Bepanthen Ampul Faydaları

Birçok faydası olan bu ürünün başlıca faydaları ise şu şekildedir.

 • Saç uzaması
 • Saç gürleşmesi
 • Saç köklerinin beslenmesi
 • Saçların daha parlak bir hal alması
 • Daha sağlıklı saçlar
 • Kopmaya ve kırılmaya daha dirençli saçlar
 • Daha kalın saçlar

Ayrıca bepanthen krem ise yanık, yara, sıyrık, pişik, kuruluk, cilt lekeleri ve daha birçok cilt problemine iyi gelmektedir. Emzirme döneminde oluşan meme çatlakları için birebirdir. Bepanthen krem nedir, faydaları ve yan etkileri nelerdir konumuza buradan ulaşabilirsiniz.

Bepanthen Ampul Nasıl Kullanılır

En fazla günde 1 kere en az ise haftada 1 kere olacak şekilde düzenli kullanmalısınız. Şampuan ile karıştırarak kullanıyorsanız köpürtme işleminden sonra hemen saçlarınızı yıkamayın. Yaklaşık bir 5 dakika kadar saçlarınıza ve saç köklerine masaj yapın. Sonrasında yıkayın.

Bepanthen Ampul Saç

Eğer saç dökülmesinden mustarip iseniz aşağıda vereceğimiz tarifi kullanmanızı öneririz. Aşağıda verdiğimiz tarif ile saç dökülmesini ortadan kaldırabilirsiniz. Saç dökülmesine karşı en etkili olan şeyin E vitamini olduğu yapılan araştırmalar ile ortaya koyulmuştur. Saç dökülmesini önleyen tarif:

 • 1 adet yumurtanın sarısı
 • 1 adet E vitamini ampulü
 • 1 adet Bepanthen ampul
 • 2 tatlı kaşığı kadar badem yağı

Bu malzemeleri geniş bir kap içerisinde iyice karıştırın. Karışımı hazırladıktan sonra saç diplerinize bu karışımı iyice yedirin ve yaklaşık 5 dakika kadar masaj yapın. Sonrasında saçlarınızı bir bone veya streç film yardımı ile kapatın. Eğer ikisi de yoksa saç havlusu kullanabilirsiniz. 2 saat kadar bu karışımın saçlarınız ve deriniz tarafından iyice emilmesini bekleyin. Sonrasında duşa girerek güzelce saçlarınızı yıkayın.

Bepanthen Ampul Fiyat

Bu bakım ampullerini dilediğiniz eczaneden kolaylıkla temin edebilirsiniz. Eczaneden eczaneye fiyatlar değişiklik gösterse de hemen hemen aynı fiyata satılmaktadır. Şuanda eczanelerde bepanthen ampul fiyat aralığı ortalama 7 ile 7.50 TL arasında satılmaktadır.

Bepanthen Ampul Muadili

 • BEPANTHENE 500 mg 5 ampül                                    7.10 TL
 • PANTEBIOL 500 mg 2 ml 5 ampül                                4.82 TL
 • PANTOMED 2 ml 500 mg 5 ampül                                4.92 TL
 • BEHEPTAL 2 ml 5 ampül                                                 5.44 TL
 • STILEX 30 gr jel                                                                 12.67 TL

2 Yorum

 1. Bepanthen ampul gerçekten çok etkili.

 2. Bepanthen ampul saç bakımında kullanılıyor dimi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir