Ana Sayfa / Güzellik / Arnica Krem

Arnica Krem

Arnica Krem, göz altı morlukları başta olmak üzere morluk giderici krem olarak geçmekte. Uykusuzluk, stres, ağır iş yükü, yetersiz tatil, sağlıksız beslenme, kötü bir gün, gece ağlama seansları sonrasında göz altı ve göz çevresinde morlukların oluşması ne yazık ki kaçınılmaz oluyor. Göz altı morlukları başta olmak üzere vücuttaki morlukları ortadan kaldırmak için kesin çözüm arıyorsanız sizleri arnica krem ile tanıştırmak isteriz. İlk olarak göz altı morlukları neden ve nasıl meydana gelir onu inceleyelim sonrasında arnica krem nasıl kullanılır ve  arnica krem eczane fiyatı hakkında bilgi veririz.

Arnica Krem Göz Altı Morlukları

Arnica krem göz altı morlukları ortadan kaldırma konusunda diğer kremlere oranla daha uzun süre başarılı oluyor. Diğer kremler morlukları hafifletse bile ortadan kaldırmakta zorlanırken arnica, morlukları tamamen ortadan kaldırabiliyor. Bu nedenle gerek eczanelerde gerek marketlerde satılan en iyi kremi bulmak için araştırmak ve doğru kremi kullanmak büyük önem taşıyor. Peki göz altı morlukları neden ortaya çıkıyor?

1. Uykusuzluk

Göz altı morluklarının ve göz altı torbalarının en büyük nedeni yeterince dinlenmemek ve kaliteli bir uykudan uzak kalmak. Özellikle telefon, tablet, bilgisayar, televizyon gibi elektronik cihazlara uzun süre bakmakta hem uykusuzluğu tetikler hem de göz altı morluklarının oluşmasına direkt etki eder. Kaliteli morluk kremleri kolaylıkla uykusuzluğa bağlı ortaya çıkan morlukları ortadan kaldırabiliyor.

2. Beslenme Bozukluğu

İnsan vücudunun ihtiyacı olan besin maddelerinin, vitaminlerin ve minerallerin yeterli miktarda tüketilmemesi cilt problemlerine yol açabilir. Özellikle C, D ve E vitamini eksikliği cilt üzerinde koyulaşma göz altlarında morlukların oluşmasına neden olabilir. Bu nedenle düzgün ve dengeli beslenmemiz gerekiyor. Fakat kaliteli morluk kremleri beslenme nedeniyle ortaya çıkan bu morlukları da kolaylıkla ortadan kaldırabiliyor.

3. Sigara, Alkol, Uyuşturucu Kullanımı

Sigara, alkol ve uyuşturucu maddelerin içerisinde yer alan kimyasallara bağlı olarak göz altlarında morarma meydana gelmektedir. Sağlıklı bir vücut ve uzun bir ömür için lütfen sigara, alkol ve uyuşturucu gibi zararlı maddeleri hayatınızdan çıkartın.

4. Düzenli İlaç Kullanımı

Düzenli kullanılan ilaçlar, özellikle psikolojik tedavi için kullanılan prozac gibi ilaçlar göz altı morlukları oluşmasına neden olabilir. Kaliteli bir morluk giderici krem kolaylıkla bu morlukların üstünden gelebilir.

5. Kalıtım

Göz altı morlukları bazı insanlarda küçük yaşlardan itibaren görülmeye başlayabilir. Bu morlukların ortaya çıkması genetik nedenlidir. Anne ve babada göz altı morlukları olan kişilerde erken yaşlarda genetik olarak bu morluklar ortaya çıkabiliyor. Arnica krem göz altı morlukları için bu konuda da büyük başarı sağlıyor.

6. Darbeye, Travmaya Bağlı Morlukları

Darbe ve travma gibi fiziki yaralanmalar sonucunda morluklar ortaya çıkabilir. Bu fiziki nedenlere bağlı olarak ortaya çıkan morlukları da kaliteli bir morluk kremi ile ortadan kaldırabilirsiniz.

Göz Altı Morlukları İçin En İyi Krem: Arnica Krem

Yukarıda saydığımız göz altı morluklarına yol açan 6 nedeni de göz altı morlukları için en iyi krem olan Arnica Krem ile ortadan kaldırabilirsiniz. Morlukları kısa sürede gizleyebilir ve sonrasında tamamen ortadan kalkmasını sağlayabilirsiniz.

Arnica krem göz altı morlukları için kolay, hızlı ve kesin biz çözüm sunmakta. Ayrıca eczanelerde uygun fiyata satılmakta. Zararlı kimyasallardan ziyade bitkisel içeriğe sahip bir krem. Göz altı morluklarının ortadan kaldırılasına ek olarak yara, travma morluğu, yanık gibi fiziki hasarların tedavisi ve izlerin ortadan kalkmasında kullanılmakta.

Arnica krem göz altı morlukları ile içerisinde yer alan Arnica bitkisinin esansiyeli sayesinde üstünlük kuruyor. Krem eczanelerde arnica jel olarak veya krem olarak bulunuyor. Dilerseniz jel dilerseniz krem olarak tercih edebiliyorsunuz. Ayrıca arnica ağrı kesici özellikte içermekte. Estetik operasyonlar sonrasında ameliyat yaralarının tam ortadan kalkması adına estetik uzmanları tarafından da hastalara önerilmekte.

Arnica Krem Nasıl Kullanılır

Arnica krem kullanımı gerçekten çok basit. Günde sabah, öğle ve akşam olacak şekilde 3 kere göz altlarınıza krem ile birlikte masaj yapmanız yeterli olacaktır. Kremin içerisinde bulunan arnica bitkisi, yeşil çay, gliserin ve alkol cildinizi yenileyecek, dinlendirecek ve nemlendirecek. Marka olarak arnica krem tercih etmeseniz bile piyasada kaliteli markaların arnica bitki özlü olan kremlerini tercih etmenizi öneririm. Çünkü arnica bitkisi göz altı morlukları krem konusunda kesinlikle bir numara. Krem seçerken kesinlikle arnica bitkisi olan kremler tercih etmelisiniz.

Göz altı morlukları kremleri, göz altlarında ortaya çıkan morlukları yok ederken aynı zamanda gözlerin çevresinde oluşan, göz altındaki koyu halkaları da ortadan kaldırıyor. Peki arnica krem göz altına sürülür mü?

Arnica Krem Göz Altına Sürülürmü

Göz altındaki morlukları ortadan kaldırmak adına arnica kremi dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Fakat bu morlukları kesin ortadan kaldırmak için yukarıda anlattığımız göz altı morluğu nedenini bularak onu ortadan kaldırmalısınız. Krem sizlere geçici olarak  morluğun ortadan kalkmasını sunar. Ama kesin olarak bu morluklardan kurtulmak için altında yatan nedeni belirleyerek nedeni ortadan kaldırmalısınız.

Arnica Krem Kullananlar

Arnica Krem kullananlar tarafından “kızlarsoruyor, ekşi sözlük, kullananlar” gibi forumlarda bu krem hakkındaki görüşleri ise şu şekilde:

 • Arnica krem sivilce için kullanılır mı?
 • Arnica krem morluğu kaç günde geçirir?
 • Göz altı morlukları, göz altının şişmesi, ödemler, ve kas ağrılarını direkt olarak ortadan kaldıran harika bir krem. Ayak burkulması gibi hafif yaralanmaları direkt olarak ortadan kaldırıyor.
 • Estetik ameliyatları sonrasında ödem geçirme ve izlerin tamamen ortadan kaldırması gibi özellikleri varmış
 • Kılcal damar zedelenmesinden sonra doktorum tarafından önerilen krem.
 • Her annenin çantası bulunması gerekir. Çocuk düştüğü zaman, bir yerini çarptığı zaman direk olarak çocuğunuza uygulanmalı. Hem hızlı iyileşir hem iz kalmaz. Zaten ödem ve morarma hak getire.

Arnica Krem Eczane Fiyatı

İnternet üzerinde 75 mg olan tüplerin fiyatı siteden siteye göre 28-38 Türk lirası arasında değişiklik gösteriyor. Fakat internet üzerindeki ortalama fiyatı 30-31 TL’dir.

Arnica krem eczane fiyatı ise 25 TL’dir.

Detaylı bir şekilde kremi incelemeye ve sizlere anlatmaya çalıştık. Umarız yazımızı beğenmişsinizdir. Krem ile ilgili farkı görüş, düşünce veya sorularınız var ise yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

Bu yazılar ilginizi çekebilir:

En İyi Diş Macunu

En İyi Tüy Dökücü Krem

Not: Bu kremi kullanıp kullanmamak tamamen size bağlıdır. Ortaya çıkabilecek problemlerden sitemiz sorumlu tutulamaz. Kullanıcı sözleşmesi ve tıbbi sorumluluk reddi sayfalarımızdan detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.


7 Yorum

 1. Arnica krem faydaları saymakla bitmiyor. Gerçekten mükemmel morluklar için tam bir çözüm

 2. Arnica krem faydaları gerçekten saymakla bitmez. Her anne özellikle yanında taşımalı

 3. Arnica krem her türlü morluğa birebir kesinlikle öneririm

 4. Omzumda fiziksel travmaya bağlı morluk sarılık vardı. Arnica krem sayesinde geçti

 5. Arnica krem morluklar ile savaşta bence en iyisi

 6. Bu krem gerçekten bir mucize tavsiye ederim

 7. Arnica krem bende işe yaramadı açıkçası gecici etki bile olmadı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir