Ana Sayfa / Anne Ve Çocuk / Araba Çizimi

Araba Çizimi

Araba çizimi, anaokulu döneminde olan çocukların becerilerinin artması özellikle motor kontrolünün tam olarak gelişebilmesi için resim yapmaları onlar için büyük önem taşır. Özellikle yeni nesil çocukların sokakta oynama gibi etkinlikleri azaldığından dolayı ve evde çok uzun vakitler geçirdikleri için hayal gücünün ve zekasının gelişmesi için resimle uğraşması çok önemlidir. Resim çizme ayrıca anne ve babalarında büyük bir keyifle yapabileceği bir etkinlik olduğundan dolayı çocukları ile güzel ve eğlenceli vakit geçirmelerine olanak sağlar.

Anaokulu döneminde ve daha küçük olan çocukların hem yaratıcılığını hemde zekasını geliştirmek adına resim çizerken bazı kolay çizim teknikleri bulunmakta. Bu teknikler ile çocuklarınız resim yaparken daha hoş resimler ortaya çıkaracağı için resim çizme istekleri de artacaktır. Bizde sizlerle bugünkü araba çizimi yazımızda çocukların hem kolay hemde güzel bir şekilde resimler yapması adına araba çizimi yapmayı anlatacağız.

Araba çizimi konusuna girmeden hemen önce siz anne ve babalara bir uyarı yapmak istiyoruz. Bu resimleri çocuğunuz yaparken elinizden geldiği kadar çizim kısmını beraber yapmaya özen gösterin. Bu araba çizimi birlikte birkaç defa yapıldığında çocuğunuzun öğrenmesi çok daha kolaylaşacaktır. Sonrasında zaten kendi başına yapacaktır. Şimdi hazırsanız araba çizimi nasıl yapılır adım adım anlatmaya başlayalım.

Araba Çizimi

araba-cizimi
Araba Çizimi

Diğer kolay çizimlerimiz olan kelebek çizimi, aslan çizimi ve kedi çizimi yazılarımızı inceleyebilirsiniz.

5 Yorum

  1. Araba çizimi yapmak bu kadar kolay mıydı ya

  2. Araba çizimi yapmak gerçekten kolaymış. Yeğenlerime öğreteceğim mutlu olsun yavrucaklar

  3. Araba çizimi yapmak gerçekten kolay

  4. Bu yazıyı okuyunca ilk okulda ki araba cizimlerim aklıma geldi😂 tam bir berbat idi bildiğin resim sanatına bir hakaret idi 😂 hiç beceremezdim cidden bu kadar kolay miydi hocam ya 😂

  5. Araba nasıl çizilir öğrendim sağolun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir