Ana Sayfa / Güzellik / 2019 Plaj Modası Hangi Renklerden Oluşuyor?

2019 Plaj Modası Hangi Renklerden Oluşuyor?

Yaz mevsiminin yaklaştığı şu günlerde tatil planları çoktan yapılmaya başlandı bile. Tatillerin de özellikle kadınlar için en önemli sorunu valize neler konacağıdır. Aslında neler konacağından ziyade ne tarz ürünler konacağıdır. Bunun cevabı da takip edilmekte güçlük çekilen moda da gizlidir. Her yıl birçok ürün gibi plaj modasında da değişimler yaşanmaktadır. Plaj modasını oluşturan ürünlerin en başında da bikini ve mayolar gelmektedir. Tunikler, elbiseler, tesettürlü bayanlar için haşemalar, şortlar, çantalar, terlikler daha birçok şey plaj modasının bir parçasını oluşturmaktadır. Modayı takip eden bir yapınız varsa valizinizi hazırlarken iyi araştırma yapmanız gerekmektedir. Valizinizin pahalıya mal olmaması için de şimdiden hem tarz hem ekonomik olan ürünleri kovalamalısınız.

2019 Yılında Hangi Renkler Hangi Desende Karşımıza Çıkacak

Eski yıllara nazaran bu yıl plajlar daha cıvıl cıvıl ve hareketli olacak gibi duruyor. Cıvıl cıvıl diyorum çünkü siyah, kırmızı, beyaz gibi renkler yerini daha çok mavi, yeşil, sarı, turuncu ve neon renklerine bırakıyor. Hareketli dememdeki sebep ise daha çok çiçekli ve desenli ürünler ön planda olmasındandır. Retro motifler ve hayvan desenli ürünleri görmek de ayrıca mümkün olacaktır. Genel itibariyle bu yıl cesur renk ve modeller plajlarda boy gösterecek gibi duruyor.

Bikini Modelleri

Bu yıl plajlarda canlı ama eski dönemleri yansıtan renk ve desende bikiniler görmek mümkün olacaktır. Retro havası verecek şekillerin kullanıldığı ürünler bu yıl daha çok tercih edilecektir. İplilerden ziyade askılı bikiniler daha revaçta gibi duruyor. Yüksek belli bikiniler üçgen bikinin yerini alma yolunda ilerliyor. Renk olarak daha çok açık renkler hakim olacaktır. Tatil sebebiyle çok fazla güneş ışınlarına maruz kalınmaktadır. Bu durumda cildin bronzlaşarak koyulaşmasına sebep olur. Bronz tende ise açık renkler daha uyumlu ve gösterişli gözükmektedir.

Mayo Modelleri

2019 yılı plaj modası kapsamında mayolarda da desenli ürünler hakim olacak. Bu yüzden olduğundan kilolu görünmek adına desen seçiminin iyi yapılması gerekmektedir. Çiçekli mayolara kişiyi olduğundan uzun ve zarif gösterirken, dik çizgili ürünler daha zayıf görünmeyi sağlar. Boyunun kısalığından şikayet edenlerdenseniz tercihiniz çizgili mayolardan yana olmalıdır. Bu yıl sıkça karşılaşacağımız bir ayrıntı da kemerli mayolar olabilir. Ürünlerin desenli olması demek aynı zamanda bu yıl karışık renklerin moda olduğu anlamına gelmektedir. Mayo ve bikinilere alternatif olarak deniz şortları da tercih edilen ürünler arasındadır. Onlarda da canlı renkler göreceğiz.

Plaj Elbisesi Ve Tunik Modelleri

Plaj elbiselerinde daha çok iki parçalı takım olanlarını ya da tek parça midi boy ürünleri bu yıl daha çok görmek mümkün olacaktır. Çoğu kadının tercihi yine elbiseden ziyade tunikten yana olabilir. Plajlarda tuniklerin daha kullanışlı olduğu kanaati daha çok tercih edilmesine sebep oluyor. Tuniklerde sade ve açık renk tasarımlar ön plandadır. Elbiselerde ise canlı ve çiçekli ürünleri çokça görebiliriz. Örme ve tiril tiril elbiseler bu yılda modadaki yerini koruyacak gibi duruyor.  Mayolarda olduğu gibi plaj elbiselerinde de kemer detayını sık sık göreceğiz.

 Plaj Aksesuarları

Çantalarda hasır ve file olanlar bu yılda zirvede olacak gibi gözükmektedir.  Sandalet ya da terliklerde düz ve rahat olanlar bu yıl daha ön planda olacaktır. Hem çantada hem sandaletlerde trend renk metalik tonlardır. Gezinti için kullanılacak ayakkabılar da deri detaylı sade renkli tasarımlar arasından seçilecektir. Şapkaların ise foter tarzından ziyade daha geniş ve zarif görünümlü olanları ön planda olacaktır. Birçok üründe safari tarzını hissetmek bu yıl olası moda değişimleri arasındadır.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir